Aktualności

LIGA MLF 2019 PODSUMOWANIE - 21-22 WRZEŚNIA

W ubiegły weekend 21 oraz 22 września na boiskach przy ulicy Szanajcy oraz Białowieskiej rozegrano kolejne spotkania jesiennej ligi MLF 2019. Oto podsumowanie rozgrywek oraz wyników wszystkich kategorii rocznikowych:

Rocznik 2007

W pierwszym meczu UKS Krauzówka Piaseczno podjęły drużynę Akademii Piłkarskiej Młody Orlik. Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny konstruowały akcje kombinatoryjne z uwzględnieniem rajdów skrzydłowych bokami boiska a także podań prostopadłych. Na prowadzenie pierwszy wyszedł Młody Orlik po bramce Antoniego Klicha, lecz to UKS po tej bramce dostał wiatru w żagle, atakując agresywniej szesnastkę Orlików, co zaowocowało dwoma bramkami w 21 i 22 minucie, po których UKS wyszedł na prowadzenie, a w 41 minucie podwyższyli je na 3-1. Młody Orlik próbował odrobić straty, lecz zdołał strzelić tylko jedną bramkę i mecz zakończył się wynikiem 3-2.
W drugim meczu UKS Junak podjął drużynę KS Grom II. Młodzi zawodnicy Gromu starali się rozgrywać piłkę między sobą, lecz gracze Junaka byli zdecydowanie lepiej przygotowani do tego spotkania i szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali przez cały mecz i bombardowali co chwila bramkę Gromu. Końcowy rezultat : 16-0 dla drużyny UKS Junak.
W ostatnim spotkaniu UKS Żagle zmierzyły się z drużyną Akademii Piłkarskiej Radość. Był to kolejny bardzo wyrównany mecz, w którym obie drużyny miały swój pomysł na grę, a inicjatywa na boisku przechylała się z jednej strony na drugą. Pierwsza połowa mimo groznych sytuacji na obu połowach boiska zakończyła się bezbramkowym remisem, lecz po przerwie to Żagle wyszły na dwubramkowe prowadzenie, które Akademia zniwelowała dwoma szybkimi trafieniami 6 minut pózniej. Do końca meczu mieliśmy zaciętą walkę lecz to Antoni Parda zdołał w 48 minucie ustalić wynik meczu na 3-2 dla drużyny UKS Żagle.

 

Zestawienie wyników:

UKS JUNAK 16 - 0 KS GROM II

AP MŁODY ORLIK 2 - 3 UKS KRAUZÓWKA PIASECZNO

UKS ŻAGLE 3 - 2 AP RADOŚĆ

 

Rocznik 2008

W pierwszym meczu Akademia Piłkarska Ochman podjęła drużynę KS Grom. Mecz bardzo szybko nabrał tempa a zawodnicy nie bali się oddawać strzałów na bramkę. Ochman konstruował płynne akcje i dawał rade przechodzić pod bramkę rywala rajdami na skrzydłach czy rozgrywaniem piłki przez środek, natomiast Grom próbował zaskoczyć przeciwników z kontry. Na koniec to jednak Ochman przejął inicjatywę na boisku i mecz skończył się wynikiem 10-2.

W drugim meczu OKS Służew zmierzył się z drużyną UKS Markus Warszawa. Było to nieco bardziej wyrównane widowisko, obie drużyny miały swój sposób na mecz, lecz to Służew objął prowadzenie w pierwszej połowie. UKS próbował zbliżyć się do bramki OKS'u jednak obrona była szczelna i bardzo rzadko udawało się przejść obrońców ze Służewia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8-2 z korzyścią dla piłkarzy OKS Służew.

 

Zestawienie wyników:

Akademia Piłkarska Ochman 10 - 2 KS Grom

OKS Służew 8 - 2 UKS Markus Warszawa

 

Rocznik 2009

W pierwszym meczu rozgrywek rocznika 2009 Orły Płock podjęły drużynę UKS Ochota. Mimo silnych starań piłkarzy UKS'u, to drużyna z Płocka okazała się być o wiele lepiej przygotowana do tego spotkania i jest zdecydowanie jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek. Od pierwszych minut zawodnicy Orła przejęły inicjatywę i obijali bramkę zawodników z Ochoty. Końcowy rezultat: 19-0 dla zawodników Orła Płock.

W drugim spotkaniu Orły pozostały na boisku aby zmierzyć się z 2 drużyną Gwardii Warszawa. Zawodnicy Gwardii, którzy w poprzedniej kolejce zdominowały Grom Diament musieli jednak próbować zmienić swój styl gry w porównaniu z poprzednim spotkaniem, gdyż to zawodnicy Orła dominowali i byli faworytem do wygrania tego spotkania. Gwardia próbowała rozgrywać akcje i powoli przesuwać się do przodu boiska także używając wysuniętego bramkarza, który uczestniczył w rozgrywaniu piłki. Tak odważne posunięcie wykorzystali jednak piłkarze z Płocka, gdyż nie raz karali bramkarza Gwardii za zbyt dalekie ustawienie od bramki. Orły tak jak w poprzednim meczu, po przejęciu inicjatywy na boisku nie oddały jej do końca, a końcowy wynik spotkania to 20-1 dla drużyny z Płocka.

W ostatnim spotkaniu Pogoń Józefów podjął drużynę KS Grom Diament. Zawodnicy Gromu, z uwagi na brak pełnego składu nie byli zbyt pewni siebie, co od samego początku meczu wykorzystała Pogoń i przystąpiła do ostrzeliwania bramki rywali. Grom mimo dominacji przeciwnika starał się grać kontry długimi podaniami, lecz zawsze obrońcy z Józefowa dawali radę wrócić i odebrać piłkę. Końcowy wynik: 22-0.

 

Zestawienie wyników:
ORŁY PŁOCK 19 - 0 UKS OCHOTA

TS GWARDIA II 1 - 20 ORŁY PŁOCK

POGOŃ JÓZEFÓW 22 - 0 KS GROM DIAMENT

 

Rocznik 2010

W niedzielę rozegrano spotkania 1 i 2 kolejki.

W 1 kolejce rozegrano 2 mecze, a w pierwszym UKS Jedynka Marki miała podjąć drużynę KS Grom. Miała, gdyż niestety zawodnicy Gromu nie zdołali zebrać pełnego składu i mecz musiał zostać oddany walkowerem 3:0 dla Jedynki.
W drugim meczu Akademia Piłkarska Młody Orlik zmierzyła się z Pogonią Józefów. Obie drużyny były zmobilizowane do walki, już w 6 minucie Młody Orlik przejął prowadzenie, które Pogoń przez prawie cały mecz usiłowała im odebrać, zawodnicy z Józefowa coraz częściej przedostawali się pod szesnastkę przeciwnika długimi podaniami, lecz mimo ich wysiłków w 40 minucie Młody Orlik zdołał strzelić kolejną bramkę, a pózniej w 46 minucie podwyższyć też wynik na 3:0. Ostatecznie w 49 minucie Antoni Waśniewski zdołał zdobyć bramkę dla Pogoni, niestety to nie wystarczyło i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla Akademii Piłkarskiej Młody Orlik.

W 2 kolejce rozegrano także 2 mecze, w pierwszym Pogoń Józefów zmierzyła się z UKS Jedynką Marki w bardzo wyrównanym spotkaniu. Pogoń po nieudanej potyczce z Młodym Orlikiem szukało pierwszych ligowych punktów, co widać było po zawodnikach gdyż już w 10 minucie Józefów objął prowadzenie. Obie drużyny wymieniały ciosy, po tym jak Jedynka zremisowała w 17 minucie, już w minucie 18 Pogoń strzeliła drugą bramkę. W tym meczu mieliśmy bardzo dynamiczny futbol, w którym akcja szła od bramki do bramki. Ostatecznie po 3 bramkach w pierwszej połowie Pogoń nie mogła znalezć drogi do bramki przeciwnika w drugiej odsłonie spotkania, z czym nie mieli problemu piłkarze Jedynki i mimo sytuacji po obu stronach to zawodnicy z Marek mieli więcej szczęścia i to ich strzały lądowały w siatce bramkarza Pogoni. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8-4 dla Jedynki Marki.
W drugim meczu byliśmy świadkami spotkania dwóch drużyn Akademii Piłkarskiej Młody Orlik. Jak przystało na pojedynek drużyn z tego samego klubu, byliśmy świadkami przyjemnego widowiska, a zawodnicy obu drużyn mimo twardej walki grali czysto i oba zespoły miały sporo miejsca do kreowania ciekawych akcji podaniami. Pierwszą połowę spotkania zdominowała pierwsza drużyna, która rozbiła obóz pod szesnastką przeciwników i obijała ich bramkę przez długi okres pierwszej części spotkania. Wraz z dopingiem zebranych kibiców druga drużyna zaczęła atakować, i rezultatem była o wiele bardziej wyrównana druga połowa meczu, dwójka coraz częściej przedostawała się do bramki przeciwnika, lecz w niektórych momentach to pierwsza drużyna wykorzystywała zbyt wysokie ustawienie przeciwników i atakowała kontratakami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:5 dla drużyny pierwszej Akademii Piłkarskiej Młody Orlik.

 

Zestawienie wyników:
1.kolejka:

UKS JEDYNKA MARKI 3 - 0 KS GROM
AP MŁODY ORLIK 5 - 1 POGON JÓZEFÓW

2.kolejka:

POGON JÓZEFÓW 4 - 8 UKS JEDYNKA MARKI
AP MŁODY ORLIK II 5 - 10 AP MŁODY ORLIK

 

Rocznik 2011

W pierwszej kolejce rozegrano 2 spotkania na boisku przy ulicy Białowieskiej. Na początek rozegrano mecz Akademii Piłkarskiej Ochman z Derkaczem Czosnów. Była to niezwykle wyrównana batalia, gdyż obie drużyny wymieniały ciosy i żadna ze stron nie mogła uciec wynikiem drugiej. Mocno zaczął Derkacz, gdyż objął do 5 minuty prowadzenie 2:0, lecz już do 10 minuty Ochman zdołał wyrównać i 4 minuty pózniej objąć prowadzenie, lecz do końca przerwy Derkacz strzelił bramkę i pierwsza część spotkania dała nam rezultat 3:3. Drugą połowę rozpoczął Ochman zdobywając bramkę w 30 minucie, lecz 2 minuty pózniej Derkacz strzełił gola dającego z powrotem remis. Obie drużyny dawały z siebie wszystko, w 43 minucie Derkacz zdołał objąć prowadzenie w meczu zdobywając piątą bramkę i wydawało się, że są na dobrej drodze do zdobycia 3 oczek, jednak AP Ochman nie poddawał się i po atakach na bramkę przeciwnika zdołał wyrównać w 46 minucie. Mecz zakończył się remisem 5:5.

W drugim meczu Akademia Piłkarska Ochman została na boisku by podjąć drużynę UKS Grom 217 Rembertów. Zawodnicy Ochmanu mimo rozegranego spotkania wcześniej mieli bardzo dużo woli walki, co pokazali mocnym rozpoczęciem i już na początku objęli prowadzenie. Oba zespoły miały swój sposób na grę i zarówno Ochman jak i UKS potrafiły zagrozić bramce przeciwnika. Grom zdołał wyrównać i mieliśmy wynik 2:2, lecz Ochmanowi udało się jeszcze parę razy wykorzystać luki w obronie UKS'u i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 4:2 dla AP Ochman. W drugiej połowie Ochman znów ruszył do ataku, zdobywając bramkę w 29 minucie, jednak w tej samej minucie UKS'owi udało się wyrównać i mieliśmy zaciętą walkę do końca spotkania, które zakończyło się wynikiem 6:4 dla Akademii Piłkarskiej Ochman.

 

Zestawienie wyników:
DERKACZ CZOSNÓW 5 - 5 AP OCHMAN
AP OCHMAN 6 - 4 UKS GROM 217

 

Rocznik 2012

Z uwagi na to, że nie wszystkie drużyny były w stanie rozegrać swoje spotkania w tym dniu, rozegrano 1 spotkanie 1.kolejki oraz spotkanie 2.kolejki. W 1 kolejce Ząbkovia Ząbki zmierzyła się z Akademią Piłkarską Młody Orlik. Poranne spotkanie odbyło się jeszcze w obecności porannej rosy, więc zawodnicy mogli wykorzystać ten atut i dzięki wilgotnej murawie grając po ziemi, co często wykorzystywały obie drużyny, gdyż gra opierała się głównie na rozgrywaniu piłki w trojkątach i podaniach prostopadłych. W obu połowach byliśmy świadkami wyrównanej walki o czym świadczy wynik zarówno pierwszej jak i drugiej połowy, gdyż pomimo akcji po obu stronach boiska spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

W drugiej kolejce wystąpiła druga drużyna Akademii Piłkarskiej Młody Orlik i podjęła ona drużynę KS Grom. Obie drużyny starały się znalezć rytm gry, lecz to Grom zadomowił się na połowie przeciwnika i atakował ich bramkę. Zawodnicy Młodego Orlika za to nie mieli dużo szczęścia, gdyż pierwsze 2 bramki stracili po golach samobójczych, a 3 bramkę po dyskusyjnym rzucie karnym. Mimo walki do końca Młody Orlik zdołał strzelić tylko 2 bramki, a spotkanie zakończyło się wynikiem 9:2 dla KS Grom.

Zdjęcia z rozgrywek znajdziecie Państwo w naszej galerii.

Zestawienie wyników:
1.kolejka
ZĄBKOWIA ZĄBKI 3 - 3 AP MLODY ORLIK

2.kolejka
KS GROM 9 - 2 AP MŁODY ORLIK II

MLF 2019 01-02.06.2019

W pierwszy weekend tegorocznego czerwca zawodnicy zjawili się na boisku przy ul. Szanajcy aby rozegrać następną kolejkę ligi MLF 2019. Sobotnie spotkania rozegrał rocznik 2007/2008. Mimo dość jednostronnych wyników, spotkania były bardzo wyrównane i każda drużyna potrafiła zaskoczyć przeciwnika w określonych fragmentach meczu. Na boisku mogliśmy zobaczyć przede wszystkim wielki potencjał grających zespołów, zawodnicy wymieniali się piłką i konstruowali składne akcje, w których piłka chodziła jak "po sznurku". Zestawienie wyników: KS GROM 0 - 15 OKS SŁUŻEW UKS JUNAK 7 - 2 AP OCHMAN AP MŁODY ORLIK 7 - 1 UKS TARGÓWEK 1953 UKS TARGÓWEK 1953 7 - 1 AP OCHMAN W rywalizacji w rocznikach 2010/2011 padło nieco mniej bramek, za to spotkania były bardzo emocjonujące i rozstrzygały się dopiero w ostatnich minutach meczów. Młodzi piłkarze pokazali charakter oraz udowodnili, że potrafią już swobodnie wymieniać piłkę podaniami i konstruować niebezpieczne sytuacje pod polem karnym przeciwnika. Zestawienie wyników: TS FALENICA 3 - 3 UKS JUNAK AP MŁODY ORLIK I 3 - 0 TKS BÓBR TŁUSZCZ (WALKOWER) AP MŁODY ORLIK II 4 - 3 AP OCHMAN W niedzielę rozegrano także spotkanie z rocznika 2009. Drużyna AP Diament zmierzyła się z drużyną Balkan Team. Mimo bardzo wysokiej temperatury zawodnikom nie zabrakło energii aby walczyć do samego końca. Było to bardzo ciekawe spotkanie z wieloma pięknymi bramkami. Padały one z rzutów wolnych, odbijając się od słupków lub poprzeczki, a nie zabrakło także pięknych rozegrań ze stałych fragmentów gry oraz dynamicznych kontrataków. Rywalizacja ostatecznie zakończyła się zwycięstwem Diamentu, a zawodnikiem meczu został Olek Pyta. BALKAN TEAM 4 - 9 AP DIAMENT

MLF 2019 3.kolejka rocz. 2007/2008, 2009 - podsumowanie!

Dnia 18 i 19 maja odbyły się spotkania 2 kolejki ligi MLF dla rocznika 2009 oraz 3 kolejki dla rocznika 2007/2008. Przez silny deszcz w sobotni poranek, zawodnicy musieli się na poczatku zmagać z nieco mokrą nawierzchnią, lecz wraz z poprawą warunków pogodowych boisko przestało być problemem, a zawodnicy zaczęli coraz śmielej grać piłkę górą oraz budować akcje kombinacyjne. Poziom, który zaobserwowaliśmy podczas tego weekendu był bardzo wysoki, nie zabrakło pięknych bramek, wyrównanej walki do ostatnich minut oraz westchnień kibiców po nieudanych próbach zawodników. 2. kolejka rocznik 2009: AP DIAMENT 6-18 OKS SŁUŻEW KS GROM 2-14 BALKAN TEAM SEMP WARSZAWA 10-4 UKS MŁODA GWARDIA 3. kolejka rocznik 2007/2008: AP OCHMAN 6-3 KS GROM OKS SŁUŻEW 6-1 UKS TARGÓWEK 1953 UKS JUNAK 4-2 AP MŁODY ORLIK Zawodnikom dziękujemy za fenomenalne widowisko, a kibicom za obecność i dopingowanie swoich ulubieńców w decydujących momentach meczu.

Dziewczyny Grają na Bielanach! Podsumowanie!

W dniu 9 maja od godz. 9:00 został rozegrany IV Turniej Piłkarski „Dziewczyny grają-Bielany 2019” na boisku Syrenki przy ośrodku CRS Bielany, na turnieju pojawiły się drużyn z Bielan, Ursusa, Żoliborza, Śródmieścia, Włoch, Mokotowa, Bemowa. 

W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodniczek z całej Warszawy. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo zacięta, walka o Piłkarską Królową Bielan rozstrzygnęła się dopiero w dogrywce. W sumie w ponad 40 meczach padło  ponad 80 bramek. 

Podczas rozgrywanego turnieju nie brakowało pięknych bramek, podań czy parad bramkarek. Trzeba podziękować również rodzicom oraz kibicom za wspaniały doping podczas tych zawodów. O tytuł króla strzelców walczyły 2 zawodniczki, która po rundzie zasadniczej miały tyle samo bramek, rywalizacja została rozstrzygnięta po rzutach karnych, ponadto wyłoniono również najlepszą zawodniczkę turnieju i bramkarkę. Burmistrz dzielnicy Bielany m.st.Warszawy Pan Andrzej Malina i Dyrektor Bielańskiego Centrum Rekreacji i Sportu Pani Anna Szymczak - Gałkowska oraz Prezes Stowarzyszenia Brzask Pan Janusz Domalewski wręczyli wszystkim uczestniczkom okolicznościowe odlewane medale, pamiątkowe kubki okolcznościowe oraz koszulki z nadrukami. Najlepsi zawodnicy otrzymali ponadto statuetki odlewane, a zwycięzskie drużyny puchary piłkarskie.

Pan Burmistrza Andrzej Malina podziękował Stowarzyszeniu Brzask za doskonałą inicjatywę i organizację turnieju, potwierdził, że za rok zostanie rozegrana V edycja tego wspaniałego turnieju dla dziewcząt.

W imieniu organizatorów i uczestników turnieju bardzo dziękujemy za  udzielone wsparcie finansowe i rzeczowe oraz  patronaty Pani Dyrektor CSR Bielany i Panu Burmistrzowi Bielan oraz Marszałkowi Województwa Mazowieckiego.  

Gospodarzem turnieju było Bielańskie Centrum Sportu i Rekeacji, które nieodpłatne udostępnienie boiska, turniej był współfinansowany przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Najlepszą zawodniczą została Aleksandra Bułtralik reprezentująca drużynę Varsovia Girls z Bielan, królem strzelców została Alicja Popielarska grająca w drużynie SP 11 Ursus , najlepszą bramkarką została Zofia Kwiatkowska reprezentująca Diamond Academy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku. Szczegółowe wyniki turnieju znajdą Państwo na stronie www.mlf.org.pl 

Klasyfikacja końcowa

1.       Diamond Academy
2.       Varsovia Girls Bielany
3.       UKS Sp 11 Ursus
4.       LSS Girls
5.       AZS UW
6.       Wojowniczki Włochy
7.       Fundacja Piłka Jest Kobieta 

Polonijny Turniej Flagi

Już jutro zostanie rozegrany pierwszy Polonijny Turniej Flagi, w którym udział zdeklarowało ponad 30 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. W turnieju wezmą udział  drużyny z całej Polski i Europy, dzięki wsparciu Marszałka województwa mazowieckiego zostały zakupione dla wszystkich uczestników wyjątkowe medale na zamówienie i puchary z godłem Polski na kielichu został umieszczony orzeł oraz został opłacone hotel i wyżywienie dla polonijnych drużyn z Białorusi i Irlandii. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki z logo MAZOWSZE. 
Turniej zostanie rozegrany na stadionie Akademii Sztuki Wojennej (dawniej) AON, otwarcie turnieju o godzinie 10.00, serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej, a przede wszystkim dzieci trenujących piłkę nożną w KS GROM do kibicowania, szczegółowy terminarz imprezy znajdą Państwo na stronie www.mlf.org.pl. Zakończenie turnieju planowane jest na godz. 16.00 - 17.00.
Po turnieju zapraszamy do relaksu na basenie Akademii Sztuki Wojennej, dla uczestników turnieju i dzieci trenujących w KS GROM wstęp bezpłatny. Basen będzie otwarty od godz. 16 do 18.00

Jeszcze raz chcemy podziękować serdecznie Panu Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi za udzielenie patronatu i wsparcia finansowego dla turnieju. Turniej w połowie został sfinansowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego a drugie połowie ze środków własnych Stowarzyszenia Brzask.

Rangę turnieju podniosły udzielone patronaty przez Marszałka Senatu Rzeczpospolitej, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Obrony Narodowej, Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz Polski Związek Piłki Nożnej i Akademia Sztuki Wojennej serdecznie dziękujemy za udzielenie patronatu i przekazanie drobnych upominków pamiątkowych dla uczestników turnieju.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Brzask - tel. do biuro (+48)721 144 144.

1 kolejka MLF Jesień 2019 dla roczników 2007 i 2009 rozpoczęta!

W ubiegły weekend rozegrano spotkania pierwszej kolejki rundy jesiennej ligi MLF dla roczników 2007 oraz 2009. Wyrównane spotkania i ogrom walki upewniły nas w przekonaniu, że emocji będzie jeszcze więcej w dalszej fazie sezonu. Już w pierwszych meczach mogliśmy doświadczyć zrównoważonej walki, niesamowitych strzałów, obijanych poprzeczek oraz karnych w ostatnich minutach meczu. Serdecznie zapraszamy Państwa na następne mecze organizowane na boiskach przy ul. Szanajcy oraz Białowieskiej, tymczasem poniżej umieszczamy zestawienie wyników. MLF Jesień 2019 Rocznik 2007 KS GROM I 2 - 4 AP RADOŚĆ UKS KRAUZÓWKA PIASECZNO 8 - 11 KS GROM I AP MŁODY ORLIK 3 - 2 UKS ŻAGLE Rocznik 2009 TS GWARDIA II 14 - 1 KS GROM DIAMENT DERKACZ CZOSNÓW 1 - 15 ORŁY PŁOCK

tabela

lp.drużynampb

pełna tabela...

najbliższe mecze

Aktualnie nie ma zaplanowanych meczów.

ostatnie mecze

Nie rozegrano jeszcze żadnych meczów.