Aktualności

XXIII Puchar Wyżyn 2011 - relacja

21 czerwca po bardzo emocjonującej i pełnej wrażeń sobocie wróciliśmy do rozgrywek XXIII Pucharu Wyżyn, tym razem dla rocznika 2011. Tak jak dzień wcześniej nie zapomnieliśmy o środkach bezpieczeństwa i przykładaliśmy do tego dużo uwagi. Strefy buforowe dla drużyn i trenerów, maseczki jednorazowe oraz środki dezynfekcji były dostępne dla każdego przebywającego na obiekcie.

Rozgrywki były zorganizowane w dwóch grupach zaawansowania - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, w każdej z grup po 5 drużyn, które walczyły o tytuł zwycięzcy tegorocznej edycji Pucharu Wyżyn.
Liga Mistrzów 2011:
1. AP Markovia Marki
2. Varsovia Warszawa
3. Barca Academy 2012 Blau
4. KS Łomianki
5. FA Piaseczno

AP Markovia Marki 1 : 1 KS Łomianki
Varsovia Warszawa 4 : 0 Barca Academy 2012 Blau
FA Piaseczno 4 : 1 AP Markovia Marki
KS Łomianki 1 : 2 Varsovia Warszawa
FA Piaseczno 1 : 3 Barca Academy 2012 Blau
AP Markovia Marki 1 : 3 Varsovia Warszawa
KS Łomianki 0 : 3 FA Piaseczno
Barca Academy 2012 Blau 3 : 1 AP Markovia Marki
Varsovia Warszawa 5 : 0 FA Piaseczno
KS Łomianki 2 : 3 Barca Academy 2012 Blau

Liga Mistrzów 2011 bez wątpienia dostarczyła najwięcej emocji. Każda drużyna dała z siebie wszystko, mecze w większości były bardzo wyrównane a miejsca na podium nie były ustalone aż do ostatniego meczu w którym to drużyna Barcy pokonała w widowiskowym meczu drużynę KS Łomianki. Varsovia Warszawa tak jak ich koledzy z rocznika 2010 nie oddali żadnego meczu, zdobywając 12 pkt kończąc tym samym na miejscu pierwszym. Chociaż drużyna Barcy grała drużyną z rocznika 2012 nie przeszkodziło im to w zdobyciu miejsca drugiego z dorobkiem punktowym wynoszącym 9 pkt. Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna z Piaseczna która w swoim ostatnim meczu uległa Varsovi Warszawa. Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe puchary sportowe.

Tabela końcowa:
Varsovia Warszawa 12 pkt
Barca Academy 2012 Blau 9 pkt
FA Piaseczno 6 pkt
KS Łomianki 1 pkt
AP Markovia Marki 1 pkt

Najlepszym zawodnikiem Ligi Mistrzów 2011 został zawodnik Varsovii - Gromisław Jażdżyk, który otrzymał pamiątkową statuetkę piłkarską.

Liga Europy 2011:
1. GKS Chynów
2. PKS Victoria Zerzeń
3. KS Grom Włochy
4. KS GROM Mokotów

PKS Victoria Zerzeń 4 : 3 KS GROM Włochy
KS GROM Mokotów 0 : 0 GKS Chynów
GKS Chynów 6 : 0 KS GROM Włochy
PKS Victoria Zerzeń 2 : 2 KS GROM Mokotów
GKS Chynów 7 : 1 PKS Victoria Zerzeń
KS GROM Włochy 2 : 1 KS GROM Mokotów

Tak jak dzień wcześniej rozgrywki w Lidze Europy rozpoczęliśmy bardzo wyrównanym spotkaniem pomiędzy PKS Victoria Zerzeń a KS GROM Włochy, które po wielu pięknych akcjach zakończyło się wynikiem 4:3 na korzyść Victorii Zerzeń. Piąta ekipa niestety nie dotarła na turniej, a więc swoje mecze oddała walkowerem. Drużyna z Chynowa nie pozostawiła jednak złudzeń kto wygra XXIII Puchar Wyżyn zbierając łącznie 10 pkt, remisując tylko z KS GROM Mokotów. Ostatni mecz dostarczył bardzo dużo emocji a to za sprawą rywalizujących ze sobą kolegów z drużyn, KS GROM które w tym meczu walczyły o miejsce na podium. Ostatecznie drużyna z warszawskich Włoch pokonała drużynę z Mokotowa 2 : 1 plasując się ostatecznie na 3 miejscu. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki reklamowe z nadrukiem Deyna.

Tabela końcowa:
1. GKS Chynów 10 pkt
2. PKS Victoria Zerzeń 7 pkt
3. KS GROM Włochy 6 pkt
4. KS GROM Mokotów 5 pkt

Najlepszym zawodnikiem Ligi Europy 2011 został Bartek Szczerba z ekipy GKS Chynów.

Na koniec pragniemy z całego serca podziękować podmiotom, bez których turniej ten nie miałby miejsca, to właśnie dzięki nim mogliśmy zorganizować bezpieczne oraz profesjonalne rozgrywki na najwyższym poziomie oraz zaoferować uczestnikom imponujące nagrody. Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi tytularnemu - Spółdzielni Mieszkaniowej Wyżyny za wsparcie finansowe, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za dostarczenie wyjątkowych nagród dla piłkarzy oraz objęcie turnieju swoim patronatem, a także Samorządowi Województwa Mazowieckiego za współfinansowanie turnieju. We współpracy z fundacją im. Kazimierza Deyny stworzyliśmy specjalnie na to wydarzenie koszulki pamiątkowe, które otrzymał każdy uczestnik turnieju.
Dziękujemy serdecznie zarówno sponsorom jak i wszystkim zebranym na obiekcie, to dzięki Wam udało nam się zorganizować coś, co mimo trudnych czasów dało nadzieję dzieciom na powrót do uprawiania sportu oraz ponowne odczuwanie radości z grania w piłkę.
Pozdrawiamy cieplutko i zapraszamy za rok na XXIV edycję Pucharu Wyżyn!

Tweetnij

XXIII Puchar Wyżyn 2010 - relacja

20 czerwca po długiej przerwie zawodnicy powrócili na boiska piłkarskie rozgrywając już XXIII edycję Pucharu Wyżyn. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo zawodników oraz trenerów na obiekcie poprzez stworzenie stref buforowych dla drużyn, gdzie piłkarze mogli odpoczywać i przygotowywać się do nadchodzących spotkań, dostępne były także maseczki jednorazowe oraz płyn do dezynfekcji.
Ekipy z rocznika 2010 stanęły do rywalizacji w dwóch grupach rozgrywkowych - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, w każdej grupie znajdowało się po 5 drużyn, które rywalizowały o 1 miejsce w tabeli rozgrywając mecze na zasadzie każdy z każdym. Każdy uczetnik otrzymał pamiątkowy medal.
Liga Mistrzów 2010:
1. UKS Orlik Mokotów
2. Be A Star Wilczki
3. Varsovia
4. KS GROM

Be A Star Wilczki 0 : 3 UKS Orlik Mokotów
Varsovia 6 : 1 UKS Orlik Mokotów
KS GROM 1 : 2 Be A Star Wilczki
KS GROM 1 : 4 UKS Orlik Mokotów
Varsovia 2 : 1 Be A Star Wilczki
Varsovia 3 : 0 KS GROM

Drużyny od początku pokazywały wysoki poziom mimo bardzo długiej przerwy w grze. Piąta ekipa niestety nie dotarła na turniej, a więc swoje mecze oddała walkowerem. Na wysokich obrotach rozpoczęła drużyna Varsovii, która po pierwszym wygranym meczu z Orlikiem Mokotów nie zwalniała tempa i zdobyła komplet punktów w grupie co dało jej zwycięstwo w turnieju. UKS za to po porażce z Varsovią przeanalizował swoją grę i w reszcie spotkań uzyskała bilans bramkowy 10:1 co dało jej 9 punktów i drugie miejsce w tabeli. KS GROM oraz Be A Star Wilczki rywalizowały o 3 miejsce, do przerwy w meczu pomiędzy tymi drużynami był remis 1:1, lecz ostatecznie to Wilczki strzeliły decydującą bramkę, która dała im brązowy medal.

Tabela końcowa:
1. Varsovia 12 pkt
2. UKS Orlik Mokotów 9 pkt
3. Be A Star Wilczki 6 pkt
4. KS GROM 3 pkt

Najlepszym zawodnikiem Ligi Mistrzów 2010 został zawodnik Varsovii - Patryk Czarnobaj.

Liga Europy 2010:
1. WBS Warszawa
2. KS GROM II
3. GKS Chynów
4. Football Talents
5. Gwardia Warszawa

WBS Warszawa 1 : 1 Gwardia Warszawa
KS GROM II 5 : 0 Gwardia Warszawa
Football Talents 0 : 4 GKS Chynów
KS GROM II 6 : 0 WBS Warszawa
Gwardia Warszawa 0 : 6 Football Talents
WBS Warszawa 1 : 5 GKS Chynów
KS GROM II 0 : 1 Football Talents
GKS Chynów 5 : 0 Gwardia Warszawa
KS GROM II 3 : 3 GKS Chynów
WBS Warszawa 0 : 5 Football Talents

Rywalizacja w Lidze Europy była nieco bardziej zacięta niż w Lidze Mistrzów, rozpoczęliśmy bardzo wyrównanym spotkaniem pomiędzy WBS Warszawa a Gwardią Warszawa, które zakończyło się remisem 1:1. Niestety na niekorzyść Gwardii były to ich jedyne punkty w turnieju, gdyż nie udało im się wywalczyć więcej cennych oczek w meczach z innymi drużynami. Bardzo dobrze turniej rozpoczął KS GROM II, który wygrał 2 pierwsze spotkania z Gwardią oraz z WBS'em, lecz został zatrzymany przez ekipę Football Talents. Drużyna ta po pierwszym meczu przegranym z GKS'em Chynów nie pozwoliła sobie na więcej błędów i w reszcie spotkań zdobyła komplet punktów. Zdecydowanym faworytem od samego początku była właśnie drużyna z Chynowa, która zdobywając w 3 pierwszych spotkaniach 9 punktów zapewniła sobie mistrzostwo remisem w ostatnim meczu z drużyną KS GROM II. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki reklamowe z logiem Deyna.

Tabela końcowa:
1. GKS Chynów 10 pkt
2. Football Talents 9 pkt
3. KS GROM II 7 pkt
4. WBS Warszawa 1 pkt
5. Gwardia Warszawa 1 pkt

Najlepszym zawodnikiem Ligi Europy 2010 został Mateusz Gracz z ekipy Football Talents.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować podmiotom, bez których całe to wydarzenie nie miałoby miejsca, to właśnie dzięki nim mogliśmy zorganizować bezpieczne oraz profesjonalne rozgrywki na najwyższym poziomie a także zaoferować uczestnikom imponujące nagrody. Bardzo ciepło dziękujemy zatem sponsorowi tytularnemu - Spółdzielni Mieszkaniowej Wyżyny za wsparcie finansowe, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz burmistrzowi dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy za objęcie turnieju swoim patronatem oraz dostarczeniem nagród dla zawodników a także Urzędowi dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy za współfinansowanie turnieju. We współpracy z fundacją im. Kazimierza Deyny stworzyliśmy specjalnie na to wydarzenie koszulki pamiątkowe, które otrzymał każdy uczestnik turnieju.
Dziękujemy serdecznie zarówno sponsorom jak i wszystkim zebranym na obiekcie, to dzięki Wam udało nam się zorganizować coś, co mimo trudnych czasów dało nadzieję dzieciom na powrót do uprawiania sportu oraz ponowne odczuwanie radości z grania w piłkę.
Pozdrawiamy cieplutko i zapraszamy za rok na XXIV edycję Pucharu Wyżyn!

Tweetnij

XXIII Puchar Wyżyn

Serdecznie zapraszamy! Turniej jest bezpłatny!
Poziom zaawansowany - Liga Mistrzów (1-2 liga mzpn) w godz. 9-13, 5 drużyn każdy z każdym
Poziom rekreacyjny - Liga Europy w godz. 13-17 5 drużyn każdy z każdym.
W każdym poziomie oddzielne nagrody dla zwycięzców, każde dziecko otrzyma wyjątkowy indywidualnie zaprojektowany medal i koszulkę z nadrukiem, każda drużyna otrzyma puchar.
Tweetnij

XXIII Puchar Wyżyn 2011

21 czerwca na warszawskim Ursynowie odbędzie się specjalna edycja odbywanego corocznie Pucharu Wyżyn, tym razem odbędzie się on pod imieniem jednego z najsłynniejszych polskich piłkarzy - Kazimierza Deyny. Turniej organizowany jest we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz pod patronatem PZPN. Zawodnicy z rocznika 2011 zmierzą się o mistrzostwo w dwóch grupach - Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Zapisy wciąż trwają! Więcej informacji pod numerem telefonu 724-420-420.

 

Tweetnij

XXIII PUCHAR WYŻYN 2010

Jak co roku wracamy do Państwa z kolejną edycją Pucharu Wyżyn na Ursynowie organizowanego przez Stowarzyszenie Brzask. Już 20 czerwca zawodnicy z rocznika 2010 zmierzą się o mistrzostwo w dwóch grupach - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Turniej pod patronatem Burmistrza dzielnicy Ursynów m.st. Warszawa oraz PZPN. Zapisy wciąż trwają! Więcej informacji pod numerem telefonu 724-420-420.

 

Tweetnij

II Charytatywny Turniej ŚWIATEŁKO DO NIEBA

W dniach 11-12 stycznia 2020 roku na Bemowie, Targówku i Pradze Południe odbył się II CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKARSKI "ŚWIATEŁKO DO NIEBA". Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent miasta stołecznego Warszawy - Pan Rafał Trzaskowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Pan Adam Struzik oraz Burmistrz Dzielnicy Bemowo - Pani Urszula Kierzkowska. Sponsorem turnieju był Samorząd Województwa Mazowieckiego, a Pani Burmistrz Kierzkowska ufundowała puchary dla najlepszych drużyn oraz nagrody na loterię charytatywną, z której cały dochód został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W rozgrywkach na Bemowie na obiektach OSiR Bemowo wzięło udział 36 drużyn czyli ponad 350 dzieci urodzonych w latach 2011 i 2012. Na Targówku przy SP. nr 114 grały dzieci urodzone w roku 2013 i później, tutaj było 8 drużyn czyli około 80 najmłodszych adeptów piłki nożnej. Z kolei w niedzielę na hali OSiR Praga Południe przy Siennickiej 40 zagrali najstarsi uczestnicy czyli 6 drużyn złożonych z chłopców urodzonych w roku 2008. Łącznie w turnieju zagrało blisko pół tysiąca dzieci! Podczas imprezy obecni byli wolontariusze WOŚP, organizowaliśmy również loterię, na której można było wygrać koszulki, piłki z podpisami piłkarzy oraz wiele innych gadżetów. Do puszek WOŚP trafiło ponad 5 tysięcy złotych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaufanie, a Władzom Stolicy za wsparcie.

Klasyfikacje końcowe Turnieju "Swiatełko Do Nieba"

2011

1. Drukarz Warszawa I

2. Kosa Konstancin

3. AP 11 Legionowo II

4. Legionovia

5-8

Drukarz Warszawa II

ATP Warszawa II

RKS OKĘCIE Warszawa I

MŁKS Łomża III

9-18

ATP Warszawa I

AP ZINA

ZNICZ Pruszków

MŁKS Łomża I

ŚWIT Warszawa

KS GROM Warszawa

RKS OKĘCIE Warszawa II

SOKÓŁ Aleksandrów Łódzki

MŁKS Łomża II

AP 11 Legionowo I

 

2012:

1. LEGIONOVIA

2. ZNICZ Pruszków I

3. BENIAMINEK Radom

4. URSUS Warszawa I

5-8

ZNICZ Pruszków II

RKS OKĘCIE Warszawa II

ZĄBKOVIA Ząbki

KOSA Konstancin

9-18

KS GROM Warszawa

POLONEZ Warszawa

STF CHAMPION Warszawa

BASZTA Rytwiany

WILANOWSKIE WILKI I

WILANOWSKIE WILKI II

URSUS Warszawa II

WICHER Kobyłka

GIGANT SMILE Legionowo

RKS OKECIE  Warszawa I

 

2013:

1. WILANOWSKIE WILKI

2. MŁODA GWARDIA Rembertów

3. JUNIOR Zacisze

4. PKS Radość

5. KS GROM Warszawa I

6. MŁODA GWARDIA Rembertów II

7. FC PIŁKARZYKI

8. KS GROM Warszawa II

 

2008:

1. UKS JUNAK Warszawa

2. SND Służew

3. ŚWIT Warszawa

4. AP OCHMAN

5. KS GROM Warszawa I

6. KS GROM Warszawa II

 

Wyróżnienia indywidualne:

2011:

KRÓL STRZELCÓW: Szymon Okliński (KOSA Konstancin)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Jakub Kowalczyk (DRUKARZ Warszawa I)

MVP: Tomasz Stefański (AP 11 Legionowo II)

2012:

KRÓL STRZELCÓW: Leonard Donat ( ZNICZ Pruszków II)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Marcel Szeląg (ZNICZ Pruszków I)

MVP: Aleksander Obidziński (LEGIONOVIA)

2013:

KRÓL STRZELCÓW: Jeremi Sentkowski (WILANOWSKIE WILKI)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Piotr Nowotka (MŁODA GWARDIA Rembertów)

MVP: Kacper Traut (MŁODA GWARDIA Rembertów)

2008:

KRÓL STRZELCÓW: Jedrzej Łączyński (SND Służew)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Franciszek Kowalczyk (ŚWIT Warszawa)

MVP: Filip Dziubiński (UKS JUNAK Warszawa)

Tweetnij

XVIII TURNIEJ ANDRZEJKOWO MIKOŁAJKOWY

W sobotę 7 grudnia odbył się już XVIII Turniej Andrzejkowo-Mikołajkowy. W chłodny grudniowy poranek drużyny z rocznika 2011 zebrały się na obiekcie przy Sosnkowskiego 10. Murawa znajdowała się pod ogrzewanym balonem, a więc mimo mrozu na zewnątrz zawodnicy mieli wspaniałe warunki do gry. Zawodnicy mieli do dyspozycji wodę, a także przygotowano imponujące medale dla każdego uczestnika rozgrywek oraz oprócz pucharów za podium oczywiście nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników zawodów. Turniej został zorganizowany przy wsparciu miasta st. Warszawa oraz Urzędu Miasta Ursus.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn, co pozwoliło na podział na 2 grupy, następnie po fazie grupowej drużyny z pierwszych 2 miejsc awansowały do fazy pucharowej.

Grupa A:
1. GKS Chynów
2. AP Diament
3. KS Grom Biali
4. Legion Pruszków

Grupa ta od początku została zdominowana przez drużyny GKS’u Chynów oraz KS Grom Biali, obie te zespoły wygrały 2 pierwsze spotkania w grupie, a ich spotkanie w ostatniej kolejce decydowało o ostatecznej kolejności w grupie. Po bardzo dynamicznym spotkaniu to GKS Chynów wygrał 3:1 i to oni zajęli 1 miejsce w grupie. Legion Pruszków oraz AP Diament po dwóch porażkach w poprzednich kolejkach w ostatnim spotkaniu między sobą podzielili się punktami po remisie 1:1.

Ostateczna klasyfikacja:
1. GKS Chynów
2. KS Grom Biali
3. AP Diament
4. Legion Pruszków

Grupa B:
1. UKS G-81 Bemowo
2. KS Ożarowianka
3. KS Grom Czerwoni
4. Be A Star FA Wilczki Kobiałka

Grupa B była nieco bardziej wyrównana od grupy wcześniejszej, a świadczy o tym to, że w ostatecznym rozrachunku 3 drużyny posiadały taki sam bilans punktowy! Drużynie KS Grom Czerwoni niestety nie udało się zdobyć żadnego punktu, natomiast w przypadku reszty drużyn ułożono małą tabelę, a na podstawie bilansu bramkowego 1 miejsce w grupie zajęła drużyna FA Wilczki Kobiałka, a na drugim miejscu uplasowała się drużyna KS Ożarowianka i to te dwie drużyny zakwalifikowały się do półfinałów turnieju.

Ostateczna Klasyfikacja:
1. Be A Star FA Wilczki Kobiałka
2. KS Ożarowianka
3. UKS G-81 Bemowo
4. KS Grom Czerwoni

Faza pucharowa

Półfinał

GKS Chynów 2 – 0 KS Ożarowianka

Be A Star FA Wilczki Kobiałka 1 – 1 (rz. k. 2:1) KS Grom Biali

W półfinałach drużyna z Chynowa kontynuowała swoją dobrą passę na turnieju, dzięki bardzo dobrej grze zespołowej pokonała drużynę Ożarowianki 2-0. Spotkanie między Gromem a Wilczkami Kobiałka było nieco bardziej wyrównane, gdyż po remisie w czasie regulaminowym zawodnicy stanęli do kolejki rzutów karnych, które po wspaniałej postawie bramkarza Wilczków wygrała ekipa z Kobiałki.

Mecz o 3 miejsce

KS Ożarowianka 3 – 2 KS Grom Biali

Po nieudanych półfinałach obie drużyny były głodne zwycięstwa i walczyły do końca o brązowe medale zawodów. Obie drużyny rozgrywały świetne ataki i piłka wędrowała od jednej bramki do drugiej, niestety 2 trafienia Neścioruka dla Gromu nie dały im zwycięstwa, ostatecznie Ożarowianka wygrała to spotkanie 3:2.

Finał

GKS Chynów 1 – 1 (rz. k. 1:2) Be A Star FA Wilczki Kobiałka

Finał okazał się być niesamowitym spotkaniem, dwie najlepsze drużyny obu grup zmierzyły się w walce o złoty medal i był to bardzo wyrównany mecz. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a więc po raz drugi dzisiaj kibice byli świadkami rzutów karnych. Obie drużyny zaczęły od trafienia pierwszych rzutów karnych, lecz w kolejnych strzałach po raz kolejny bramkarz Wilczków Kobiałka obronił swoją drużynę i to właśnie oni ostatecznie sięgnęły po złoto wygrywając w karnych 2:1.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz – Kamil Zawłocki (GKS Chynów)
Najlepszy strzelec – Adam Neścioruk (KS Grom Biali)
MVP – Jakub Słupecki (Be A Star FA Wilczki Kobiałka)

Tweetnij

Zgrana Paczka na Włochach - Podsumowanie.

W turniej wziąło udział blisko 300 dzieci z KS GROM i klubów zaprzyjaźnionych tj. AP DIAMENT,  FC PIŁKARZYKI, AP DRUŻYNA MARZEŃ. Turniej nie odbyłby się bez wsparcia Zarządu Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy. Podczas turnieju udało się zebrać 4 bardzo duże kartony z produktami. Przygotowaliśmy dwie bardzo duże paczki, jedną dla rodzinnego domu dziecka na Ukraninie, a drugą dla polskiej rodziny na misji na Ukraninie. 

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziekujemy za udział w zawodach, dzielnicy Włochy m.st. Warszawy za współfinansowanie imprezy, szkole za nieodpłatne udostępnienie boiska.

Tweetnij

II POLONIJNY TURNIEJ FLAGI

23 listopada odbył się drugi już Polonijny Turniej flagi organizowany przez Stowarzyszenie Brzask. Sobota przywitała nas typowo zimowym mrozem, a uczestnicy i widzowie musieli nieco częściej korzystać z ciepłej kawy i herbaty. Turniej rozegrany został na sztucznej murawie pod balonem w Ośrodku Sportu i Rekreacji Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku w Warszawie, w rozgrywkach rywalizowali zawodnicy z rocznika 2008 oraz 2009. Poniżej zamieszczamy podsumowanie poszczególnych rozgrywek z uwzględnieniem fazy grupowej oraz pucharowej, a także klasyfikacje końcowe. Wyniki wszystkich meczów wraz ze szczegółami dostępne są na naszej stronie www.mlf.org.pl

 

ROCZNIK 2008

Niestety w wyniku nagłej rezygnacji z udziału w turnieju przez jedną z drużyn, nie byliśmy w stanie utworzyć fazy grupowej, zamiast tego utworzona została jedna grupa składająca się z 7 drużyn biorących udział w turnieju, które grały ze sobą mecze na zasadzie „każdy z każdym” a o klasyfikacji końcowej decydowała tabela końcowa tejże grupy.

 

Lista drużyn:

 1. OKS Służew
 2. Football Winners Academy Warszawa
 3. Akademia Piłkarska Namysłów
 4. GKS Świt Warszawa
 5. KS Drukarz Warszawa
 6. KS Grom Warszawa
 7. UKS Targówek 1953

 

W sobotnie popołudnie nie do końca szło zawodnikom z Football Winners Academy, którzy niestety nie zdołali zdobyć punktu w turnieju, jednak grali oni do końca i niewątpliwie po nabraniu pewności siebie na boisku oraz doświadczenia na następnych turniejach zobaczymy inną odsłonę tej drużyny. Rozgrywki dobrze zaczął natomiast OKS Służew, który w 2 pierwszych spotkaniach wygrał kolejno 2:0 z UKS Targówek 1953 a następnie 7:1 z Football Winners Academy, niestety w następnym spotkaniu musieli uznać wyższość drużyny z Namysłowa, która pokonała Służew 6:0 czym pokazała, że jest jednym z faworytów do zwycięstwa w turnieju. Drużyny biorące udział reprezentowały niesamowity poziom i każdy mecz w tabeli był okazją do zobaczenia dobrego futbolu, np. mecz pomiędzy Gromem Warszawa oraz Drukarzem, który zakończył się zwycięstwem Gromu 3:1, lub chociażby remis drużyny Gromu z GKS Świtem Warszawa. Wspomniany remis był jedynym meczem, w którym Świt stracił punkty, resztę pewnie wygrali tracąc w całym turnieju jedynie 2 bramki i to właśnie oni okazali się najlepszą drużyną oraz zwycięzcą II Polonijnego Turnieju Flagi.

 

Kolejka 1

GKS Świt Warszawa 3 – 0 Football Winners Academy

UKS Targówek 1953 0 – 2 OKS Służew

KS Drukarz Warszawa 1 – 3 AP Namysłów

 

Kolejka 2

AP Namysłów 0 – 2 GKS Świt Warszawa

KS Grom Warszawa 1 – 3 KS Drukarz Warszawa

Football Winners Academy 0 – 6 UKS Targówek 1953

 

Kolejka 3

GKS Świt Warszawa 1 – 1  KS Grom Warszawa

OKS Służew 7 – 1 Football Winners Academy

UKS Targówek 1953 0 – 2 AP Namysłów

 

Kolejka 4

KS Drukarz Warszawa 0 – 2 GKS Świt Warszawa

KS Grom Warszawa 1 – 0 UKS Targówek 1953

AP Namysłów 6 – 0 OKS Służew

 

Kolejka 5

Football Winners Academy 0 – 7 AP Namysłów

UKS Targówek 1953 2 – 0 KS Drukarz Warszawa

OKS Służew 1 – 5 KS Grom Warszawa

 

Kolejka 6

KS Drukarz Warszawa 2 – 0 OKS Służew

KS Grom Warszawa 5 – 0 Football Winners Academy

GKS Świt Warszawa 1 – 0 UKS Targówek 1953

 

Kolejka 7

AP Namysłów 3 – 0 KS Grom Warszawa

Football Winners Academy 2 – 8 KS Drukarz Warszawa

OKS Służew 1 – 8 GKS Świt Warszawa

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. GKS Świt Warszawa
 2. AP Namysłów
 3. KS Grom Warszawa
 4. KS Drukarz Warszawa
 5. OKS Służew
 6. UKS Targówek 1953
 7. Football Winners Academy

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – Oliwia Grabowska (GKS Świt Warszawa)

Najlepszy strzelec – Michał Mikuśkiewicz (AP Namysłów)

Najlepszy zawodnik turnieju (MVP) – Jakub Szydłowski (KS Grom Warszawa)

 

 

ROCZNIK 2009

Udział w turnieju rocznika 2009 wzięło 17 drużyn, co pozwoliło na utworzenie 3 grup po 6 ekip w każdej z wyjątkiem grupy A, w której w wyniku wycofania się jednej z drużyn znajdowało się 5 drużyn. Po zakończeniu fazy grupowej, 2 najlepsze drużyny z każdej grupy przechodziły do ćwierćfinału, który uzupełniły jeszcze 2 drużyny przechodzące dalej na zasadzie klasyfikacji drużyn z 3 miejsc w grupach.

 

Grupa A:

 1. KP Legion Warszawa
 2. Agrykola Warszawa
 3. BKS Lublin
 4. UKS Młodzik 18 Radom
 5. TNRF Widzew Łódz

 

Grupa ta mimo jednej drużyny mniej prezentowała niesamowity poziom od pierwszego spotkania i ciężko było wyłonić definitywnego faworyta. Wszystkie mecze były niezwykle wyrównane, lecz to UKS Młodzik Radom wszedł na dobry bieg od samego początku, po wygranym w 1 kolejce meczu 6:2 z BKS’em Lublin postanowił nie zwalniać i zakończył rozgrywki grupowe z kompletem punktów. Drugie miejsce z bilansem 12 punktów zajęła Agrykola Warszawa, która cechowała się dużą bramkostrzelnością, lecz w jednym z meczów musiała uznać wyższość drużyny z Radomia.

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. UKS Młodzik 18 Radom
 2. Agrykola Warszawa
 3. KP Legion Warszawa
 4. BKS Lublin
 5. TNRF Widzew Łódz

 

Grupa B:

 1. AP Namysłów
 2. GKS Chynów
 3. Olimpia Grudziądz
 4. UKS Markus Warszawa
 5. UKS Jastrząb Głowaczów
 6. Football Academy Warszawa

 

Bardzo dobrze rozgrywki rozpoczęła drużyna z Namysłowa, która wygrała swój pierwszy mecz z Football Academy Warszawa 3:0 i wydawało się, że są oni faworytem do wygrania grupy. W 2 kolejce jednak musieli oni uznać wyższość Jastrzębia Głowaczów i mecz zakończył się zwycięstwem UKS’u 2:0. Jastrząb ani myślał pozwalać sobie na błędy popełnione w pierwszej kolejce w zremisowanym spotkaniu z Olimpią Grudziądz, i do końca fazy grupowej nie stracił ani jednego punktu. Walka o 2 miejsce rozstrzygnęła się pomiędzy AP Namysłów oraz Olimpią Grudziądz i to drużyna Olimpii dzięki remisowi z drużyną z Głowaczowa oraz wyniku 1:1 przeciwko ekipie z Namysłowa zajęła 2 miejsce w grupie B.

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. UKS Jastrząb Głowaczów
 2. Olimpia Grudziądz
 3. AP Namysłów
 4. GKS Chynów
 5. Football Academy Warszawa
 6. UKS Markus Warszawa

 

 

Grupa C:

 1. TS Gwardia Warszawa
 2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki
 3. Orły Płock
 4. Drukarz Warszawa
 5. KS Ożarowianka
 6. LKS Promień Mońki

 

W grupie C nie było problemu z wyłonieniem zdecydowanego faworyta, była nim drużyna Orłów Płock, która od pierwszego spotkania pokazywała większy spokój na boisku i ukończyła rozgrywki grupowe z kompletem punktów. Drużyna Gwardii Warszawa oraz Ożarowianki musiała zadowolić się jednym punktem w fazie grupowej, LKS Promień Mońki zdobył 6 punktów, natomiast walka o 2 miejsce w grupie rozegrała się między Drukarzem Warszawa a Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Pogoń była najbliżej urwania oczek drużynie z Płocka, gdyż ulegli im w bardzo emocjonującym meczu 2:3, lecz w starciu bezpośrednim z Drukarzem to ekipa z Warszawy okazała się lepsza i wygrała 5:1.

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. Orły Płock
 2. Drukarz Warszawa
 3. Pogoń Grodzisk Mazowiecki
 4. LKS Promień Mońki
 5. TS Gwardia Warszawa
 6. KS Ożarowianka

 

Klasyfikacja drużyn z 3 miejsc:

 1. AP Namysłów 10 pkt.
 2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 9 pkt.
 3. KP Legion Warszawa 7 pkt.

 

Faza pucharowa:

Ćwierćfinały

UKS Młodzik 18 Radom 2 – 1 AP Namysłów

UKS Jastrząb Głowaczów 5 – 1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Orły Płock 1 – 5 Agrykola Warszawa

Olimpia Grudziądz 2 – 1 Drukarz Warszawa

 

W ćwierćfinale niewątpliwie widowiskowy był mecz Młodzika Radom oraz AP Namysłów, obie te drużyny prezentowały wyższy poziom w fazie grupowej, lecz to drużyna z Radomia okazała się w tym spotkaniu zwycięska. Olimpia pokonała 2:1 Drukarza Warszawa, a UKS Jastrząb Głowaczów pokonał Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5:1. Niespodziewanie drużyna z Płocka, która nie przegrała ani jednego meczu w grupie uległa aż 1:5 w meczu z Agrykolą Warszawa, drużyna Agrykoli nie uległa presji spotkania z Orłami i zagrała swoje od początku do końca.

 

Półfinały

UKS Młodzik 18 Radom 2 – 1 UKS Jastrząb Głowaczów

Agrykola Warszawa 0 – 1 Olimpia Grudziądz

 

W półfinale Olimpia Grudziądz w bardzo zrównoważonym spotkaniu wygrała z Agrykolą Warszawa 1:0, natomiast UKS Młodzik 18 Radom wygrał 2:1 z UKS’em Jastrząb Głowaczów. Półfinałowe wyniki pokazują, że na tym etapie każda drużyna może wygrać i nie ma jednego czystego faworyta.

 

Mecz o 3 miejsce

UKS Jastrząb Głowaczów 1 – 3 Agrykola Warszawa

 

W meczu o  3 miejsce Agrykola pokazała, że zwycięstwo z Orłem w ćwierćfinałach nie poszło na marne od początku atakując rywala, było to bardzo ciekawe spotkanie obfitujące w sytuacje bramkowe po obu stronach boiska, ostatecznie to właśnie drużyna z Warszawy wygrała ten mecz 3:1 i to oni sięgnęli po brązowy medal.

 

Finał

UKS Młodzik 18 Radom 1 – 0 Olimpia Grudziądz

 

Finał nie obfitował w bramki, gdyż obie drużyny były bardzo czujne w defensywie, nie był to mecz grupowy, lecz mecz o wszystko, więc po obu stronach boiska zawodnicy starali się powoli i spokojnie konstruować akcje. Ostatecznie to drużyna z Radomia zdołała trafić w światło bramki i choć Olimpia próbowała do samego końca to nie zdołała już wyrównać. Mistrzem II Polonijnego Turnieju Flagi został UKS Młodzik 18 Radom.

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. UKS Młodzik 18 Radom
 2. Olimpia Grudziądz
 3. Agrykola Warszawa
 4. UKS Jastrząb Głowaczów
 5. Orły Płock
 6. Drukarz Warszawa
 7. AP Namysłów
 8. Pogoń Grodzisk Mazowiecki

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – Adam Moraczewski (Agrykola Warszawa)

Najlepszy strzelec – Leonard Sztuka (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – 9 bramek

Najlepszy zawodnik turnieju (MVP) – Cezary Roziński (UKS Młodzik 18 Radom)

 

 

Tweetnij

XVI TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI

W ubiegły weekend 16 i 17 listopada, kilka dni po celebrowaniu rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, odbyła się już XVI edycja Turnieju Niepodległości. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Brzask, a mecze rozgrywano na profesjonalnych boiskach pod balonami, które pozwalały na utrzymanie odpowiednich warunków atmosferycznych dla uczestników. Na obiekcie Varsovii przy ul. Międzyparkowej 4 w sobotę odbyły się rozgrywki roczników 2012 oraz 2011, a w niedzielę na tym samym obiekcie zorganizowano turniej rocznika 2010, natomiast na boisku przy ul. Zbaraskiej 3 rozegrano zawody rocznika 2013. Poniżej zamieszczamy podsumowanie poszczególnych rozgrywek z uwzględnieniem fazy grupowej oraz pucharowej, a także klasyfikacje końcowe. Wyniki wszystkich meczów wraz ze szczegółami dostępne są na naszej stronie www.mlf.org.pl

 

ROCZNIK 2010

Udział w turnieju wzięło 18 drużyn, co pozwoliło na utworzenie 3 grup po 6 ekip w każdej. Po zakończeniu fazy grupowej, 2 najlepsze drużyny z każdej grupy przechodziły do ćwierćfinału, który uzupełniły jeszcze 2 drużyny przechodzące dalej na zasadzie klasyfikacji drużyn z 3 miejsc w grupach.

 

Grupa A:

 1. APN Hattrick Białystok II
 2. AP Marcovia Marki
 3. UKS Varsovia
 4. KS Grom Warszawa
 5. ZKS Olimpia Zambrów I
 6. AP Gigant Smile

 

Rozgrywki w grupie A najlepiej rozpoczęła drużyna Marcovii, która już w pierwszym meczu pokonała APN Hattrick aż 8:0, natomiast reszta drużyn pokazywała dosyć bliską rywalizację, gdyż w pierwszej kolejce Grom Warszawa zremisował z Akademią Gigant Smile, a UKS Varsovia wygrała z Olimpią Zambrów tylko jedną bramką. Sytuacja w grupie jednak ustabilizowała się w następnych kolejkach, Varsovia zaczęła grać śmielej, dokładnie tak jakby ten pierwszy mecz był swojego rodzaju rozgrzewką potrzebną by wejść na wyższe obroty, dlatego wygrali oni wszystkie pozostałe mecze z wyjątkiem meczu ostatniego z drużyną KS Grom, która de facto okazała się być drugą najlepszą drużyną z grupy A, gdy to po remisie z pierwszej kolejki także wygrali wszystkie swoje grupowe mecze z wyjątkiem meczu z Varsovią. Reszta drużyn bardzo ostro rywalizowała o szansę awansu, lecz forma Gromu oraz Varsovii nie pozwalała nikomu na wskoczenie do czołówki tabeli. Klasyfikacja końcowa:

 

 1. UKS Varsovia                     13 pkt.
 2. KS Grom Warszawa          11 pkt.
 3. ZKS Olimpia Zambrów I    7 pkt.
 4. AP Marcovia Marki           4 pkt.
 5. AP Gigant Smile                 3 pkt.
 6. APN Hattrick Białystok II  3 pkt.

Grupa B

 1. Legia Soccer Schools Targówek
 2. UKS Irzyk Warszawa
 3. Znicz Pruszków Czerwoni
 4. UKS Targówek 1953
 5. Puławiak Puławy
 6. APN Hattrick Białystok III

 

Można śmiało powiedzieć, że Grupa B była najbardziej wyrównaną grupą tego rocznika, o czym świadczy fakt, że z 12 punktami rozgrywki grupowe zakończyły 3 drużyny, koniecznością było więc utworzenie tzw. Małej tabeli w celu określenia prawidłowej kolejności w grupie. Drużyny Legii oraz Puławiaka starały się urywać punkty poszczególnym drużynom, lecz nie wystarczyło to na dostanie się do top 3, natomiast drużyna UKS Targówek 1953 w ostatniej chwili wycofała się z rozgrywek. Na podstawie starć bezpośrednich i bilansu bramkowego okazało się, że to Znicz Pruszków Czerwoni oraz APN Hattrick Białystok III mają pewny awans do ćwierćfinału, lecz znajdujący się na 3 miejscu Irzyk też mógł być spokojny, gdyż przy awansie drużyn z 3 miejsca 12 punktów było pewnym wynikiem do awansu. Klasyfikacja końcowa:

 

 1. Znicz Pruszków Czerwoni            12 pkt.
 2. APN Hattrick Białystok III            12 pkt.
 3. UKS Irzyk Warszawa                     12 pkt.
 4. Puławiak Puławy                           6 pkt.
 5. Legia Soccer Schools Targówek  3 pkt.
 6. UKS Targówek 1953                      0 pkt.

 

Grupa C

 1. Sokół Aleksandrów Łódzki
 2. Reprezentacja Powiatu Legionowskiego
 3. ZKS Olimpia Zambrów II
 4. APN Hattrick Białystok I
 5. Legia Soccer Schools
 6. Znicz Pruszków Żółci

 

Grupę C z przysłowiowego „kopyta” rozpoczęła Reprezentacja Powiatu Legionowskiego, która w dwóch pierwszych spotkaniach uzyskała bilans bramkowy 12:0, lecz to nie ona okazała się najlepszą drużyną w grupie. Walka w środku tabeli była bardzo zacięta, ostatecznie Sokół Aleksandrów Łódzki oraz Znicz Pruszków Żółci zakończyli rozgrywki z bilansem 9 punktów, a najlepszą drużyną została Legia, która grając fenomenalnie w obronie zakończyła rozgrywki grupowe z tylko 1 straconą bramką. Klasyfikacja końcowa:

 

 

 1. Legia Soccer Schools                                   13 pkt.
 2. Reprezentacja Powiatu Legionowskiego 10 pkt.
 3. Znicz Pruszków Żółci                                    9 pkt.
 4. Sokół Aleksandrów Łódzki                          9 pkt.
 5. ZKS Olimpia Zambrów II                              3 pkt.
 6. APN Hattrick Białystok I                              0 pkt.

 

Klasyfikacja drużyn z 3 miejsc:

 1. UKS Irzyk Warszawa           12 pkt.
 2. Znicz Pruszków Żółci           9 pkt.
 3. ZKS Olimpia Zambrów I      7 pkt.

 

Faza Pucharowa

 

Ćwierćfinał

Varsovia w pierwszym meczu ¼ finału dosyć pewnie ograła drużynę Znicza Pruszków Żółtych 6-1, chłopaki ze stolicy nie tracili tempa a z każdym meczem grali coraz lepiej, co udowodnili na boisku. Druga drużyna z Pruszkowa – Znicz Czerwoni podjęła drużynę Irzyka Warszawa, Znicz opierając grę na solidnej defensywie zdołał zachować czyste konto w tym meczu, a bramki w wykonaniu Malinowskiego oraz Troczyka zapewniły im zwycięstwo 2:0. KS Grom Warszawa zmierzył się z drużyną Legia Soccer Schools i to ekipa Gromu wyglądała pewniej na boisku rozgrywając świetnie piłkę między sobą o czym świadczy fakt, że wszystkie 4 bramki dla Gromu strzelali różni zawodnicy a mianowicie Roguski, Kowalski, Majeski oraz Gąsiorowski, a mecz po trafieniu Bąkowskiego z Legii zakończył się wynikiem 4:1. W ostatnim meczu ćwierćfinałowym drużyna APN Hattrick Białystok zmierzyła się z Reprezentacją Powiatu Legionowskiego. Było to najbardziej wyrównane spotkanie ćwierćfinałów, gdyż żadna z drużyn nie odpuszczała, lecz po wyrównanej pierwszej połowie drużyna z Białegostoku wyrwała zwycięstwo i zakończyła mecz wygraną 3:1.

Varsovia                                   1-6                        Znicz Pruszków Żółci

Znicz Pruszków Czerwoni     2-0                        Irzyk Warszawa

Legia Soccer Schools             1-4                        KS Grom Warszawa

APN Hattrick Białystok III      3-1                       Reprezentacja Powiatu Legionowskiego

 

Półfinał

W pierwszym meczu ½ finału APN Hattrick Białystok III podejmował drużynę KS Grom Warszawa, obie drużyny radziły sobie bardzo dobrze w fazie grupowej, dlatego kibice spodziewali się wyrównanego widowiska i się nie zawiedli – od początku spotkania obie drużyny stwarzały sobie mnóstwo akcji bramkowych, ostatecznie bramka Kowalskiego dla Gromu nie wystarczyła, gdyż drużyna przeciwna strzeliła 2 bramki za sprawą Lewocza i trafienie zaliczył także Dubowski, co ustaliło wynik spotkania na 3:1. W drugim meczu półfinałowym silna Varsovia zmierzyła się ze Zniczem Pruszków Czerwoni. W meczu widać było lekką przewagę zawodników Varsovii, którzy szeroko rozgrywali piłkę a także częściej przy niej byli i nieco lepiej kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Drużyna Znicza popisywała się jednak wspaniałą, wręcz heroiczną obroną, a gdy zdołali sami trafić do bramki Varsovii mecz zaczął być naprawdę emocjonujący. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, dla Znicza trafił Troczyk a dla Varsovii Kobzia, więc wszystko rozstrzygnęło się w rzutach karnych, które wygrała drużyna Varsovii 3:2.

APN Hattrick Białystok III        3-1                   KS Grom Warszawa

Znicz Pruszków Czerwoni        1-1(rz.k. 2-3)  Varsovia

Mecz o 3 miejsce

W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny KS Gromu Warszawa oraz Znicza Pruszków Czerwoni, obie te drużyny pokazywały bardzo dobry futbol przez całą długość turnieju, i tak jak się spodziewano było to bardzo wyrównane spotkanie. Niestety z biegiem meczu to Znicz miał nieco więcej skuteczności w strzałach na bramkę przeciwnika, i to właśnie dało im zwycięstwo 2:1.

Znicz Pruszków Czerwoni 2 – 1 KS Grom Warszawa

 

Finał

W finale spotkały się drużyny nieprzypadkowe, ponieważ zarówno Varsovia jak i APN Hattrick Białystok III od początku turnieju radziły sobie niesamowicie. Na boisku jednak to Varsovia bardziej naciskała na przeciwnika, APN bronił się głównie za sprawą niesamowitych obron bramkarza drużyny z Białegostoku. W końcu jednak nawet bramkarz musiał skapitulować, głównie za sprawą jednego z najlepszych strzelców turnieju – Ksawerego Eichlera, który trafił 2 razy, kolejną bramkę dołożył także Krzemiński, a Hattrick starał się walczyć do końca za sprawą trafienia Lewocza, niestety to nie wystarczyło i XVI Turniej Niepodległości w roczniku 2010 zdobyła Varsovia.

Varsovia 3 – 1 APN Hattrick Białystok III

 

Kwalifikacja końcowa fazy pucharowej:

 1. Varsovia
 2. APN Hattrick Białystok III
 3. Znicz Pruszków Czerwoni
 4. KS Grom Warszawa
 5. Legia Soccer Schools
 6. Irzyk Warszawa
 7. Reprezentacja Powiatu Legionowego
 8. Znicz Pruszków Żółci

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – Maciej Stańczuk (APN Hattrick Białystok III)

Najlepszy strzelec – Kacper Kowalski – 9 bramek (KS Grom Warszawa)

MVP – Ksawery Eichler (Varsovia)

 

ROCZNIK 2011

Udział w turnieju wzięły 24 drużyny, co pozwoliło na utworzenie 4 grup po 6 ekip w każdej. Po zakończeniu fazy grupowej, 2 najlepsze drużyny z każdej grupy przechodziły do ćwierćfinału.

 

Grupa A:

 1. KS Grom Targówek
 2. Znicz Pruszków Czerwoni
 3. BKS Lublin II
 4. MŁKS Łomża I
 5. UKS Varsovia
 6. Zjednoczeni Stryków

 

Grupę A zdecydowanie zdominowała drużyna UKS’u Varsovia, która zdobyła komplet punktów w grupie, drugie miejsce było zatem bardzo cenne i ostatecznie z taką samą ilością punktów uzyskanych przez drużyny Znicza Pruszków Czerwonych oraz Zjednoczonych Stryków na zasadach starcia bezpośredniego awansowała drużyna z Pruszkowa. Klasyfikacja końcowa:

 

 1. UKS Varsovia
 2. Znicz Pruszków Czerwoni
 3. Zjednoczeni Stryków
 4. BKS Lublin II
 5. KS Grom Targówek
 6. MŁKS Łomża I

 

Grupa B:

 1. GKS Chynów
 2. MŁKS Łomża II
 3. MOSiR Mińsk Mazowiecki II
 4. KS Grom Służew
 5. Legia Soccer Schools
 6. SP Football Dreams Passion Ostrów Mazowiecki

 

Podobnie jak w grupie A, w grupie B komplet punktów zdobyła drużyna Legii Soccer Schools, tracąc jedynie 1 gola w rozgrywkach fazy grupowej. Drugie miejsce z dorobkiem 8 punktów zajęła drużyna Football Dreams Passion Ostrów Mazowiecki.

 

 1. Legia Soccer Schools
 2. SP Football Dreams Passion Ostrów Mazowiecki
 3. MOSiR Mińsk Mazowiecki II
 4. GKS Chynów
 5. KS Grom Służew
 6. MŁKS Łomża II

 

E Grupa C:

 1. Puławiak Puławy
 2. WBS Warszawa
 3. UKS Targówek 1953
 4. MKS Polonia Lidzbark Warmiński
 5. Sokół Aleksandrów Łódzki
 6. KS Drukarz Warszawa I

 

W grupie C wyróżniała się drużyna Polonii Lidzbark Warmiński, która dzięki solidnej obronie straciła tylko jedną bramkę we wszystkich spotkaniach w grupie i zakończyła fazę z dorobkiem 13 pkt po remisie z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Drugie miejsce, wygrywając jednym punktem z drużyną z Aleksandrowa Łódzkiego zdobył KS Drukarz Warszawa I.

 

 1. MKS Polonia Lidzbark Warmiński
 2. KS Drukarz Warszawa I
 3. Sokół Aleksandrów Łódzki
 4. Puławiak Puławy
 5. WBS Warszawa
 6. UKS Targówek 1953

 

Grupa D:

 1. UKS Gol Brodnica
 2. Znicz Pruszków Żółci
 3. MOSiR Mińsk Mazowiecki I
 4. KS Drukarz Warszawa II
 5. APC Ciechanów
 6. BKS Lublin I

 

W grupie D już po drugiej kolejce można było zauważyć dwie drużyny, które będą nieco silniejsze od swoich przeciwników, mowa o ekipach UKS Gol Brodnica oraz MOSiR Mińsk Mazowiecki I, ostatecznie UKS po wygranym meczu z MOSiR’em uplasował się na 1 miejscu z dorobkiem 13 punktów, natomiast MOSiR z oczkiem mniej znalazł się na 2 miejscu.

 

 1. UKS Gol Brodnica
 2. MOSiR Mińsk Mazowiecki I
 3. APC Ciechanów
 4. KS Drukarz Warszawa II
 5. Znicz Pruszków Żółci
 6. BKS Lublin I

 

Faza pucharowa:

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Varsovia podjęła Drukarza Warszawa I i to pierwsza drużyna pokazywała, że 1 miejsce w grupie A to nie był przypadek, i pokonała przeciwników 4:2. Natomiast dobrze zapowiadająca się drużyna Legii Soccer Schools musiała uznać wyższość drużyny z Mińska Mazowieckiego i to MOSiR przeszedł do półfinałów wygrywając 2:0. 1 drużyna z grupy C, czyli Polonia Lidzbark Warmiński zmierzyła się z FDP Ostrów Mazowiecki, po wyrównanym początku drużyna z Ostrowa przejęła inicjatywę w dalszej fazie spotkania wygrywając 3:0, a ostatni mecz ćwierćfinałowy pomiędzy UKS Gol Brodnica a Zniczem Pruszków zakończył się wynikiem 5:3 dla zawodników z Brodnicy.

 

Varsovia 4 – 2 Drukarz Warszawa I

Legia Soccer Schools 0 – 2 MOSiR Mińsk Mazowiecki

MKS Polonia Lidzbark Warmiński 3 – 0 FDP Ostrów Mazowiecki

UKS Gol Brodnica 5 – 3 Znicz Pruszków Czerwoni

 

Półfinał

Varsovia kontyunowała swoją dobrą passę, utrzymując czyste konto w meczu półfinałowym z MOSiR’em i wygrywając ostatecznie 1:0. W drugim spotkaniu ½ finału także UKS Gol Brodnica pokazywała nam, że nie zamierza zwalniać tempa i zdobyła kolejne zwycięstwo tym razem w meczu z Polonią.

 

UKS Gol Brodnica 2 – 0 MKS Polonia Lidzbark Warmiński

Varsovia 1 – 0 MOSiR Mińsk Mazowiecki

 

Mecz o 3 miejsce

MKS Polonia Lidzbark Warmiński 2 – 1 MOSiR Mińsk Mazowiecki

 

Finał

UKS Gol Brodnica 3 – 0 Varsovia

 

Kwalifikacja końcowa fazy pucharowej:

 1. UKS Gol Brodnica
 2. Varsovia
 3. MKS Polonia Lidzbark Warmiński
 4. MOSiR Mińsk Mazowiecki
 5. Legia Soccer Schools
 6. Drukarz Warszawa I
 7. Znicz Pruszków Czerwoni
 8. FDP Ostrów Mazowiecki

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – Stanisław Korosteński (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)

Najlepszy strzelec – Tymon Rentflejsz (UKS Gol Brodnica)

MVP – Nikodem Chodkowski (Varsovia)

 

 

ROCZNIK 2012

Udział w turnieju wzięły 24 drużyny, co pozwoliło na utworzenie 4 grup po 6 ekip w każdej. Po zakończeniu fazy grupowej, 2 najlepsze drużyny z każdej grupy przechodziły do ćwierćfinału.

 

Grupa A:

 1. KS Grom Warszawa
 2. Juventus Academy Bydgoszcz Neri
 3. Lech Poznań Niebiescy
 4. Kosa Konstancin
 5. MOSiR Mińsk Mazowiecki
 6. APN Hattrick Białystok II

Grupę A zdecydowanie wygrał MOSiR tracąc tylko raz punkty w remisie z Lechem Poznań, który zajął drugie miejsce w grupie z dorobkiem 11 punktów.

Klasyfikacja końcowa:

 1. MOSiR Mińsk Mazowiecki
 2. Lech Poznań Niebiescy
 3. Kosa Konstancin
 4. APN Hattrick Białystok II
 5. KS Grom Warszawa
 6. Juventus Academy Bydgoszcz Neri

Grupa B:

 1. APN Hattrick Białystok I
 2. Barca Academy
 3. Baszta Rytwiany
 4. Znicz Pruszków Czerwoni
 5. Widok Skierniewice
 6. STF Champion Warszawa

W grupie B faworyta było widać od pierwszego meczu, Barca Academy, która zdobyła komplet punktów w grupie grała tak jak na prawdziwą Barcę przystało – zawodnicy dzielili się piłką i rozbrajali przeciwników szybkimi podaniami. Miejsce drugie w grupie zajęła Baszta Rytwiany przegrywając tylko właśnie z drużyną Barcy.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Barca Academy
 2. Baszta Rytwiany
 3. Widok Skierniewice
 4. STF Champion Warszawa
 5. Znicz Pruszków Czerwoni
 6. APN Hattrick Białystok I

Grupa C:

 1. Znicz Pruszków Żółci
 2. Korona Ostrołęka
 3. Józefowianka Józefów
 4. MKS Ząbkovia Ząbki
 5. Legia Soccer Schools
 6. Juventus Academy Bydgoszcz Bianco

Grupa C była najbardziej wyrównaną grupą jeśli chodzi o walkę o 1 miejsce, które ostatecznie zajęła drużyna Znicza Pruszków zdobywając 11 punktów, a tuż za nią uplasowała się Legia Soccer Schools, która tylko jednym oczkiem wyprzedziła drużynę Józefowianki.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Znicz Pruszków Żółci
 2. Legia Soccer Schools
 3. Józefowianka Józefów
 4. Juventus Academy Bydgoszcz Bianco
 5. Korona Ostrołęka
 6. MKS Ząbkovia Ząbki

Grupa D:

 1. BKS Lublin
 2. KS Ursus Warszawa
 3. UKS Varsovia
 4. Radomiak Radom
 5. Lech Poznań Biali
 6. MKS Wicher Kobyłka

W grupie D najlepszy okazał się Wicher, który ukończył grupę z dorobkiem 13 punktów, lecz walka o 2 miejsce była niesamowicie zacięta i aż 3 drużyny ukończyły z taką samą ilością punktów, a o wyjściu z grupy zadecydować musiała mała tabela, według której to KS Ursus Warszawa przeszedł do fazy pucharowej.

Klasyfikacja końcowa:

 1. MKS Wicher Kobyłka
 2. KS Ursus Warszawa
 3. BKS Lublin
 4. Beniaminek Radom
 5. Lech Poznań Biali
 6. UKS Varsovia

 

Faza pucharowa

Ćwierćfinał

Mecze ćwierćfinałowe były niezwykle wyrównane, co udowadnia fakt, że aż o 3 z nich musiały rozstrzygnąć rzuty karne, MOSiR pokonał w karnych  Legię 4:3, Baszta wyeliminowała Znicz, a MKS Wicher Kobyłka wygrał w karnych z drużyną Lecha Poznań aż 14:13! Była to niesamowicie długa kolejka jedenastek.

 

MOSiR Mińsk Mazowiecki 1 – 1 (rz.k. 4:3) Legia Soccer Schools

Barca Academy 4 – 1 KS Ursus Warszawa

Znicz Pruszków Żółci 2 – 2 (rz.k 2:3) Baszta Rytwiany

MKS Wicher Kobyłka 1 – 1 (rz.k. 14:13) Lech Poznań Niebiescy

 

Półfinał

W półfinale Barca podjęła MOSiR, który w tym meczu został jedną z niewielu drużyn, które potrafiły zagrozić zawodnikom Blaugrany, zawodnicy z Mińska próbowali atakować, lecz niestety Barca nie przepuszczała piłki pod swoje pole karne i ostatecznie wygrała 1:0, a w drugim meczu MKS Wicher Kobyłka po bardzo wyrównanym spotkaniu wygrał z Basztą Rytwiany 3:2.

MOSiR Mińsk Mazowiecki 0 – 1 Barca Academy

Baszta Rytwiany 2 – 3 MKS Wicher Kobyłka

 

Mecz o 3 miejsce

Baszta Rytwiany 1 – 2 MOSiR Mińsk Mazowiecki

 

Finał

Barca Academy 3 – 1 MKS Wicher Kobyłka

Klasyfikacja końcowa fazy pucharowej:

 1. Barca Academy
 2. MKS Wicher Kobyłka
 3. MOSiR Mińsk Mazowiecki
 4. Baszta Rytwiany
 5. Lech Poznań Niebiescy
 6. Znicz Pruszków Żółci
 7. Legia Soccer Schools
 8. KS Ursus Warszawa

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – Tymon Kłos (MKS Wicher Kobyłka)

Najlepszy strzelec – Fabian Gilant (MOSiR Mińsk Mazowiecki)

MVP – Antonio Gralewicz Mendes (Barca Academy)

 

ROCZNIK 2013

Udział 12 drużyn podzielił rozgrywki na 2 grupy po  6 ekip w każdej, następnie na podstawie klasyfikacji końcowej drużyny z miejsc 5-6 w grupach tworzyły grupę Ekstraklasy, miejsca 3-4 Ligę Europy a 1-2 Ligę Mistrzów.

 

Grupa A:

 1. Znicz Pruszków
 2. STF Champion Warszawa
 3. UKS Wilanowskie Wilki
 4. KS Grom Czerwoni
 5. PKS Radość
 6. AP Drużyna Marzeń Puławy II

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. UKS Wilanowskie Wilki
 2. STF Champion Warszawa
 3. Znicz Pruszków
 4. PKS Radośc
 5. KS Grom Czerwoni
 6. AP Drużyna Marzeń Puławy II

Grupa B:

 1. KS Grom Biali
 2. AP Drużyna Marzeń Puławy I
 3. Akademia Varsika
 4. Be a Star FA Wilczki
 5. GKS Chynów
 6. PKS Victoria Zerzeń

Klasyfikacja końcowa:

 1. PKS Victoria Zerzeń
 2. AP Drużyna Marzeń Puławy I
 3. GKS Chynów
 4. Be a Star FA Wilczki
 5. Akademia Varsika
 6. KS Grom Biali

 

Ekstraklasa

Klasyfikacja końcowa:

 1. Akademia Varsika
 2. KS Grom Biali
 3. KS Grom Czerwoni
 4. AP Drużyna Marzeń II

 

Liga Europy

Klasyfikacja końcowa:

 1. GKS Chynów
 2. Be a Star FA Wilczki
 3. PKS Radość
 4. Znicz Pruszków

 

Liga Mistrzów

Klasyfikacja końcowa:

 1. AP Drużyna Marzeń I
 2. UKS Wilanowskie Wilki
 3. Victoria Zerzeń
 4. STF Champion Warszawa

 

 

Turniej był współfinansowany ze środków województwa mazowieckiego i odbywał się pod patronatem PZPN, który ufundował również upominki dla zawodników. Patronatu udzielił również IPN, który również przygotowała patriotyczne upominki. Specjalne podziękowania dla Varsovii za udostępnienie boiska oraz dla pucharowo.pl i medalowo.pl za fantastyczne puchary i medale.

Tweetnij
<< poprzednia strona (1/41) następna strona (3/41)>>

Zakochaj się w Warszawie