Aktualności

III Polonijny Turniej Flagi - Turniej Główny - Podsumowanie i Relacja

 

Jak wiemy wszystko co dobre szybko się kończy, tak i My musieliśmy w końcu oficjalnie zakończyć rozgrywki III Edycji Polonijnego Turnieju Flagi.

Na wstępie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za udział w turnieju, zawodnikom, trenerom, kibicom, obsłudze oraz każdej osobie, która dołożyła swoją cegiełkę do stworzenia tak dobrze zorganizowanego oraz emocjonującego widowiska, którego na pewno szybko nie zapomnimy.

Oczywiście nie moglibyśmy także nie wspomnieć o naszych patronach oraz sponsorach, bez których nie mielibyśmy środków do tego, aby zapewnić zawodnikom świetne warunki do rozgrywania spotkań oraz imponujące nagrody, które mamy nadzieję, że pozostawią miłe wspomnienia w pamięci każdego zawodnika. Serdecznie dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, Instytutowi Pamięci Narodowej, Ministerstwu Obrony Narodowej, Ministerstwu Sportu, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, UKS Varsovii, Akademii Sztuki Wojennej, Stowarzyszeniu Brzask za wsparcie finansowe oraz organizacyjne, bardzo cieszymy się, że możemy w tak miłym oraz zgranym gronie organizować wydarzenia przynoszące tyle radości i optymizmu. Dziękujemy także fundatorom nagród - Pucharowo.PL za niesamowite puchary piłkarskie, oraz statuetki sportowe dla zwycięzców indywidualnych, Fundacji im. Kazimierza Deyny za ufundowanie nagrody specjalnej - statuetki MVP im. Kazimierza Deyny dla najlepszych zawodników turnieju, Medalowo.PL za unikatowe medale odlewane, NeoFutbol.PL za stworzenie pamiątkowych koszulek z flagą Polski oraz podobizną rotmistrza Witolda Pileckiego. Podczas turnieju uczestnicy rozwiązywali także krótki quiz wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, na końcu wylosowaliśmy także 3 zwycięzców tego konkursu, którzy otrzymali piłkarskie upominki, trwał także konkurs na naszym fanpage'u na Facebook, gdzie losowaliśmy 3 uczestników, którzy skomentowali post przyśpiewką swoich klubów piłkarskich, zwycięzcy otrzymali piłki ufundowane przez PZPN.

Chcielibyśmy także podziękować wszystkim drużynom, wiemy, że wiele ekip czekała długa podróż aby do nas przyjechać, a także, że zawodnicy bardzo długo poświęcali się treningom piłkarskim żeby pokazać się jak najlepiej, dlatego dziękujemy serdecznie za obecność, daliście nam widowisko, które zapadnie nam w pamięć na długie lata, mamy także nadzieję, że zobaczymy się niebawem przy okazji następnych rozgrywek, już na początku listopada rozgrywamy kolejną edycję Turnieju Niepodległości, a więc mamy nadzieję, że zobaczymy się niebawem!

Zapraszamy także do Naszej galerii na Facebook, gdzie zamieszczamy pełny album ze zdjęciami z Turnieju.

 

Tweetnij

III Polonijny Turniej Flagi - Eliminacje (relacja)

 

 

29 oraz 30 sierpnia na obiekcie Akademii Sztuki Wojennej na warszawskim Rembertowie rozegraliśmy pierwsze turnieje eliminacyjne do III Edycji Polonijnego Turnieju Flagi dla roczników 2010,2011,2012,2013. Bardzo wysoki poziom oraz rozpoznawalność drużyn, które wezmą udział w Turnieju Głównym zachęcały zebrane ekipy do zagorzałej walki, gdyż do wygrania były 2 bilety do dalszego etapu rozgrywek, gdzie czekają już takie drużyny jak Legia Warszawa, Korona Kielce czy Zagłębie Sosnowiec.

Poniżej krótka relacja oraz podsumowanie rozgrywek.
 
 
Rocznik 2010
 
Z uwagi na to, że drużynom Marcovii Marki oraz Beniaminka Radom nie udało się jednak wziąć udziału w turnieju, walczyło między sobą 6 drużyn w jednej grupie, rozgrywano mecze na zasadzie każdy z każdym.
 
Lista drużyn:
1. BKS Bemowo
2. Wisła Józefów
3. Ząbkovia Ząbki
4. Huragan Wołomin
5. Victoria Sulejówek
6. Bug Wyszków
 
Drużyny pomimo trudnych warunków pogodowych, gdyż momentami padał deszcz, rozgrywały bardzo mądrą piłkę głównie skupioną na ataku pozycyjnym, taką na pewno taktykę obrała drużyna Ząbkovii Ząbki, która dzięki odpowiednim rozplanowaniu swoich ataków zdobyła najwięcej bramek w całym turnieju - 36 goli na koncie drużyny z Ząbek. 
 
Jak jednak wiemy to inna statystyka jest tą najważniejsza w futbolu, mianowicie - punkty. Dla Ząbkovii kluczowym meczem w kontekście całego turnieju była potyczka w 2 kolejce z Wisłą Józefów. Drużyna z Ząbek była już rozgrzana po meczu z Bugiem Wyszków wygranym 5:0, natomiast ekipa z Józefowa musiała 1 kolejkę przeczekać z uwagi na walkower ze strony Beniaminka Radom.
 
Mecz był bardzo wyrównany, widać było, że obie drużyny prowadzą grę na podobnym wysokim poziomie, Ząbkovia próbowała pokonać defensywę Wisły atakiem pozycyjnym, zawodnicy z Józefowa natomiast kąsali szybkimi kontrami i na odwrót, przebieg meczu był niesamowicie dynamiczny. Ostatecznie to Wisła Józefów okazała się lepsza i wygrała mecz 4:3, to spotkanie było najlepszym początkiem dla zawodników z lubelszczyzny, w reszcie kolejek nie odpuścili oni na ani chwilę i zakończyli Turniej z pełnym kompletem 21 punktów w 7 spotkaniach, tuż za nimi uplasowała się Ząbkovia z 18 punktami i to te dwie drużyny powalczą w Turnieju Głównym z takimi drużynami jak Legia Warszawa, Korona Kielce, Stal Rzeszów czy Olympic Wrocław.
 
Poniżej tabela końcowa zawodów:
 
Tabela końcowa:
1. Wisła Józefów 21 pkt
2. Ząbkovia Ząbki 18 pkt 
3. Bug Wyszków 13 pkt
4. Victoria Sulejówek 13 pkt
5. Huragan Wołomin 9 pkt
6. BKS Bemowo 6 pkt
 
Król Strzelców - Antoni Bownik(Wisła Józefów) - 13 bramek
 
Bramkarz Turnieju - Bartek Próchnicki(Ząbkovia Ząbki)
 
MVP Turnieju - Kamil Szewcow(Ząbkovia Ząbki)
 
 
 
Rocznik 2011
 
W Turnieju udział wzięło 8 drużyn, które mierzyły się ze sobą w jednej grupie na zasadzie każdy z każdym.
 
Lista drużyn:
1. Victoria Sulejówek
2. Ząbkovia Ząbki
3. KS Łomianki
4. Varsovia Centrum
5. FA Piaseczno
6. KS Grom
7. SP Polonez Warszawa
8. Żyrardowianka Żyrardów
 
Dla Victorii Sulejówek początek Turnieju nie był zbyt dobry - porażka z Żyrardowianką 9:0 była bardzo deprymująca, lecz drużyna z Sulejówka nie poddała się i udało im się zdobyć punkt w remisie z Varsovią Centrum 0:0.
 
Żyrardowianka natomiast po takim udanym początku ruszyła do zdobywania kolejnych oczek, zawodnicy z Żyrardowa wygrali wszystkie mecze poza jednym remisem 0:0 z drużyną KS Łomianki, gracze z Łomianek z bilansem 5 wygranych i 2 remisów uplasowali się ostatecznie na drugim miejscu tuż za Żyrardowianką, która ukończyła rozgrywki z dorobkiem 19 punktów. Ekipa KS Grom po wygranej z Victorią Sulejówek skończyła z dorobkiem 3 punktów na miejscu przedostatnim tuż przed drużyną z Sulejówka, nad nimi SP Polonez Warszawa z 6 punktami, FA Piaseczno z dorobkiem 9 punktów a wyżej Varsovia Centrum oraz Ząbkovia Ząbki z 13 oczkami.
 
 
Tabela końcowa:
1. Żyrardowianka Żyrardów 19 pkt
2. KS Łomianki 17 pkt
3. Ząbkovia Ząbki 13 pkt
4. Varsovia Centrum 13 pkt
5. FA Piaseczno 9 pkt
6. SP Polonez Warszawa 6 pkt
7. KS Grom 3 pkt
8. Victoria Sulejówek 1 pkt
 
Król Strzelców - Bartosz Kural(Żyrardowianka Żyrardów) - 11 bramek
 
Bramkarz Turnieju - Krzysztof Surdyk(Varsovia Centrum)
 
MVP Turnieju - Karol Balicki(KS Łomianki)
 
 
 
Rocznik 2012
 
W Turnieju udział wzięło 8 drużyn, które mierzyły się ze sobą w jednej grupie na zasadzie każdy z każdym.
 
Lista drużyn:
1. KS Drukarz Warszawa
2. Ząbkovia Ząbki
3. Piast Piastów
4. Victoria Sulejówek
5. Piast Piastów II
6. KS Grom
7. LSS Książenice
8. BKS Bemowo
 
Niestety drużynie BKS'u Bemowo nie udało się dotrzeć na turniej, co skutkowało walkowerem.
Turniej świetnie rozpoczął się dla drużyny Drukarza Warszawa, wygrana 9:2 z KS Grom pozwoliła im nabrać wiatru w żagle już od pierwszej kolejki, w dwóch ostatnich kolejkach jednak musiała pogodzić się ze stratą punktów - remis z Vicorią Sulejówek po wyrównanym meczu 6:6 oraz przegrana z Ząbkovią sprawiły, że drużyna z Warszawy nie była do końca pewna awansu.
 
Ząbkovia natomiast pewnie kroczyła po zwycięstwo od początku do końca, rozpoczynając od wygranej z Piastem Piastów 7:4 kończąc na zwycięstwie z Drukarzem 7:2, to pozwoliło im na zebranie kompletu punktów i zapewnili sobie tym samym awans do Turnieju Głównego.
 
Walka o drugi bilet była niesłychanie wyrównana i zacięta, Piast Piastów mimo dwóch przegranych w pierwszych kolejkach w reszcie rozgrywek udało im się zdobyć wszystkie punkty, to jednak ostatecznie nie wystarczyło, drużyna Drukarza Warszawa remisem z Victorią zapewniła sobie przewagę jednego punktu i to oni wywalczyli awans do dalszego etapu Turnieju. Victoria Sulejówek zajęła 4 miejsce z dorobkiem 13 punktów, za nimi LSS Książenice z 9 punktami, Piast Piastów II z 6 punktami oraz drużyna KS Gromu z 3 punktami.
 
 
Tabela końcowa:
1. Ząbkovia Ząbki 21 pkt
2. KS Drukarz Warszawa 16 pkt
3. Piast Piastów 15pkt
4. Victoria Sulejówek 13 pkt
5. LSS Książenice 9 pkt
6. Piast Piastów II 6 pkt
7. KS Grom 3 pkt
8. BKS Bemowo 0 pkt
 
Król Strzelców - Borys Murawiński(Ząbkovia Ząbki) - 14 bramek
 
Bramkarz Turnieju - Dominik Malicki(Piast Piastów)
 
MVP Turnieju - Konstanty Jopek(KS Drukarz Warszawa)
 
 
 
Rocznik 2013
 
W Turnieju udział wzięło 5 drużyn, które mierzyły się ze sobą w jednej grupie na zasadzie każdy z każdym.
 
Lista drużyn:
1. KS Drukarz Warszawa
2. Real Varsovia
3. SP Polonez Warszawa
4. Varsovia Centrum
5. Ząbkovia Ząbki
 
1 Kolejkę rozpoczęliśmy bardzo wyrównanym spotkaniem Varsovii Centrum z SP Polonez Warszawa, który koniec końców wygrała ekipa Varsovii wynikiem 3:2, w następnych kolejkach Varsovia niestety musiała uznać wyższość drużyny Drukarza Warszawa po gorzkiej porażce 3:11. Nie był to także dobry dzień dla zawodników z Ząbek, ekipa Ząbkovii przegrała wszystkie spotkania, lecz w ostatniej kolejce dali nam bardzo ciekawe widowisko w przegranym 3:4 meczu z Polonezem.
 
Real Varsovia, Polonez Warszawa oraz Varsovia Centrum grały na bardzo dobrym podobnym poziomie, co skutkowało tym, że na końcu wszystkie ekipy miały po 6 punktów i to bilans bramkowy zdecydował, że bilet do Turnieju Głównego poleciał do zawodników Realu Varsovia.
 
Pierwszy bilet nie powędrował w stronę Drukarza, gdyż można by rzec, że drużyna z Warszawy sobie go po prostu wyrwała - 4 spotkania, 4 wygrane, komplet 12 punktów zagwarantował im przejście do dalszego etapu rozgrywek.
 
Tabela końcowa:
1. KS Drukarz Warszawa 12 pkt
2. Real Varsovia 6 pkt
3. SP Polonez Warszawa 6 pkt
4. Varsovia Centrum 6 pkt
5. Ząbkovia Ząbki 0 pkt
 
Król Strzelców - Michał Dębiński(Drukarz Warszawa) - 13 bramek
 
Bramkarz Turnieju - Jakub Sabała(Drukarz Warszawa)
 
MVP Turnieju - Aleks Karliński(Real Varsovia)
 
 
 
 
Wszystkie wyniki meczów, tabele, klasyfikacje strzelców oraz listy drużyn III Polonijnego Turnieju Flagi mogą Państwo śledzić na bieżąco na Naszej stronie internetowej - www.mlf.org.pl , prowadzimy wyniki na żywo podczas turnieju, bardzo gorąco zachęcamy do odwiedzania oraz sprawdzania postępów i wyników rozgrywek.
 
Bardzo dziękujemy zawodnikom, trenerom oraz kibicom za udział w Turnieju, niesamowity doping momentami był wprost nieziemski, bardzo cieszymy się, że udało Nam się zorganizować w sposób bezpieczny rozgrywki piłki nożnej, które zasiliły Nas wszystkich pozytywną energią. 
 
Oczywiście nie moglibyśmy tak dobrze poradzić sobie z organizacją gdyby nie pomoc finansowa, turniej współfinansowany był przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Sportu, serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie!
 
Uczestnikom, którym nie udało się przejść dalej serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok, natomiast drużynom, które zakwalifikowały się dalej życzymy powodzenia na Turnieju Głównym! Widzimy się już niedługo!
 
Tweetnij

Już za chwileczkę, już za momencik 3 Polonijny Turniej Flagi!

Na wszystkich uczestników, czekają wyjątkowe medale i puchary przygotowane przez sklep Pucharowo.PL oraz pamiątkowe koszulki sportowe przygotowane przez NeoFutbol.PL 

Tweetnij

III Polonijny Turniej Flagi

Wszyscy uczestnicy otrzymają wyjątkowe pamiątkowe nagrody: każdy otrzyma odlewany medal, pamiątkową koszulkę.Ponadto gwarantujemy: ubezpieczenie, profesjonalną obsługę, od 7 do 18 meczów od 105 do 300 minut grania przez jeden lub trzy dni, wyniki online, obsługa medyczna, woda i wiele innych atrakcji i konkursów w trakcie turnieju. Oczywiście gwarantujemy profesjonalną obsługę techniczną, sędziowską i medyczną.Turniej będzie organizowany w reżimie sanitarnym, dlatego został podzielony na 8 odrębnych wydarzeń tj. 4 turniej eliminacyjne i 4 turniej finałowe.Turniej jest objęty wsparciem i patronatami między innymi takich instytucji jak MON, PZPN, MSiT, IPN, Marszałek Mazowsza

Turniej eliminacyjny U-10, U-11
turniej eliminacyjny dla kategorii wiekowych U-10, U-11 (roczniki 2010, 2011)
miejsce rozgrywania turnieju: boisko stadion ASzWoj, ul. gen. Karola Ziemskiego “Wachnowskiego” w Rembertowie
data odbywania turnieju eliminacyjnego: 29.08.2020r.
mecze turniejowe: 10.00-15.30, zakończenie turnieju eliminacyjnego: 15.45-16.00
minimum 8 drużyn
mecze rozgrywane w formule “każdy z każdym”
jeden mecz to 15 minut ciągłej gry,
minimum 105 minut grania dla jednej drużyny,
do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny,
akredytacja 300zł- Mazowsze
 
Turniej eliminacyjny U-8, U-9
turniej eliminacyjny dla kategorii wiekowych U-8, U-9 (roczniki 2012, 2013)
miejsce rozgrywania turnieju: boisko stadion ASzWoj, ul. gen. Karola Ziemskiego “Wachnowskiego” w Rembertowie
data odbywania turnieju eliminacyjnego: 30.08.2020r.
mecze turniejowe: 10.00-15.30, zakończenie turnieju eliminacyjnego: 15.45-16.00
minimum 8 drużyn
mecze rozgrywane w formule “każdy z każdym”
jeden mecz to 15 minut ciągłej gry
minimum 105 minut grania dla jednej drużyny
do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny
akredytacja 300zł - Mazowsze
 
Turniej finałowy U-8, U-9
turniej finałowy dla kategorii wiekowych U-8, U-9 roczniki 2012,2013
minimum 12 drużyn w tym dwie drużyny z eliminacji
drużyny z Polski i Europy
data rozgrywania turnieju finałowego 05-06.09.2020r
miejsce rozgrywania turnieju: ul. Literatów 1 05-520 Obory, Konstancin-Jeziorna
miejsce noclegowe dla drużyn przyjezdnych Hotel DeSilva Warszawa Piaseczno
mecze turniejowe dla rocznika 2012 05.09.2020r. 13.00-18.00 i 06.09.2020r. 9.00-13.30, zakończenie turnieju 14.00
mecze turniejowe dla rocznika 2013 05.09.2020r. 12.00-17.00 i 06.09.2020r. 9.00-13.00, zakończenie turnieju 13.30
mecze rozgrywane w formule “każdy z każdym”
jeden mecz to 15 minut ciągłej gry
minimum 165 minut grania dla jednej drużyny w przeciągu dwóch dni
akredytacja 300zł- Mazowsze
 
Turniej finałowy U-10, U-11
turniej finałowy dla kategorii wiekowych U-10, U-11 roczniki 2010,2011
minimum 12 drużyn w tym dwie drużyny z eliminacji
drużyny z Polski i Europy
data rozgrywania turnieju finałowego 12-13.09.2020r.
miejsce rozgrywania turnieju: ul. Literatów 1 05-520 Obory, Konstancin-Jeziorna
miejsce noclegowe dla drużyn przyjezdnych Hotel DeSilva Warszawa Piaseczno
mecze turniejowe dla rocznika 2010 12.09.2020r. 10.00-18.30 i 13.09.2020r. 9.00-14.00, zakończenie turnieju 14.30
mecze turniejowe dla rocznika 2011 12.09.2020r. 10.00-18.30 i 13.09.2020r. 9.00-14.00, zakończenie turnieju 14.30
mecze rozgrywane w formule “każdy z każdym”
jeden mecz to 15 minut ciągłej gry
minimum 165 minut grania dla jednej drużyny w przeciągu dwóch dni
akredytacja 300zł - Mazowsze

Tweetnij

XXIII Puchar Wyżyn 2011 - relacja

21 czerwca po bardzo emocjonującej i pełnej wrażeń sobocie wróciliśmy do rozgrywek XXIII Pucharu Wyżyn, tym razem dla rocznika 2011. Tak jak dzień wcześniej nie zapomnieliśmy o środkach bezpieczeństwa i przykładaliśmy do tego dużo uwagi. Strefy buforowe dla drużyn i trenerów, maseczki jednorazowe oraz środki dezynfekcji były dostępne dla każdego przebywającego na obiekcie.

Rozgrywki były zorganizowane w dwóch grupach zaawansowania - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, w każdej z grup po 5 drużyn, które walczyły o tytuł zwycięzcy tegorocznej edycji Pucharu Wyżyn.
Liga Mistrzów 2011:
1. AP Markovia Marki
2. Varsovia Warszawa
3. Barca Academy 2012 Blau
4. KS Łomianki
5. FA Piaseczno

AP Markovia Marki 1 : 1 KS Łomianki
Varsovia Warszawa 4 : 0 Barca Academy 2012 Blau
FA Piaseczno 4 : 1 AP Markovia Marki
KS Łomianki 1 : 2 Varsovia Warszawa
FA Piaseczno 1 : 3 Barca Academy 2012 Blau
AP Markovia Marki 1 : 3 Varsovia Warszawa
KS Łomianki 0 : 3 FA Piaseczno
Barca Academy 2012 Blau 3 : 1 AP Markovia Marki
Varsovia Warszawa 5 : 0 FA Piaseczno
KS Łomianki 2 : 3 Barca Academy 2012 Blau

Liga Mistrzów 2011 bez wątpienia dostarczyła najwięcej emocji. Każda drużyna dała z siebie wszystko, mecze w większości były bardzo wyrównane a miejsca na podium nie były ustalone aż do ostatniego meczu w którym to drużyna Barcy pokonała w widowiskowym meczu drużynę KS Łomianki. Varsovia Warszawa tak jak ich koledzy z rocznika 2010 nie oddali żadnego meczu, zdobywając 12 pkt kończąc tym samym na miejscu pierwszym. Chociaż drużyna Barcy grała drużyną z rocznika 2012 nie przeszkodziło im to w zdobyciu miejsca drugiego z dorobkiem punktowym wynoszącym 9 pkt. Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna z Piaseczna która w swoim ostatnim meczu uległa Varsovi Warszawa. Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe puchary sportowe.

Tabela końcowa:
Varsovia Warszawa 12 pkt
Barca Academy 2012 Blau 9 pkt
FA Piaseczno 6 pkt
KS Łomianki 1 pkt
AP Markovia Marki 1 pkt

Najlepszym zawodnikiem Ligi Mistrzów 2011 został zawodnik Varsovii - Gromisław Jażdżyk, który otrzymał pamiątkową statuetkę piłkarską.

Liga Europy 2011:
1. GKS Chynów
2. PKS Victoria Zerzeń
3. KS Grom Włochy
4. KS GROM Mokotów

PKS Victoria Zerzeń 4 : 3 KS GROM Włochy
KS GROM Mokotów 0 : 0 GKS Chynów
GKS Chynów 6 : 0 KS GROM Włochy
PKS Victoria Zerzeń 2 : 2 KS GROM Mokotów
GKS Chynów 7 : 1 PKS Victoria Zerzeń
KS GROM Włochy 2 : 1 KS GROM Mokotów

Tak jak dzień wcześniej rozgrywki w Lidze Europy rozpoczęliśmy bardzo wyrównanym spotkaniem pomiędzy PKS Victoria Zerzeń a KS GROM Włochy, które po wielu pięknych akcjach zakończyło się wynikiem 4:3 na korzyść Victorii Zerzeń. Piąta ekipa niestety nie dotarła na turniej, a więc swoje mecze oddała walkowerem. Drużyna z Chynowa nie pozostawiła jednak złudzeń kto wygra XXIII Puchar Wyżyn zbierając łącznie 10 pkt, remisując tylko z KS GROM Mokotów. Ostatni mecz dostarczył bardzo dużo emocji a to za sprawą rywalizujących ze sobą kolegów z drużyn, KS GROM które w tym meczu walczyły o miejsce na podium. Ostatecznie drużyna z warszawskich Włoch pokonała drużynę z Mokotowa 2 : 1 plasując się ostatecznie na 3 miejscu. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki reklamowe z nadrukiem Deyna.

Tabela końcowa:
1. GKS Chynów 10 pkt
2. PKS Victoria Zerzeń 7 pkt
3. KS GROM Włochy 6 pkt
4. KS GROM Mokotów 5 pkt

Najlepszym zawodnikiem Ligi Europy 2011 został Bartek Szczerba z ekipy GKS Chynów.

Na koniec pragniemy z całego serca podziękować podmiotom, bez których turniej ten nie miałby miejsca, to właśnie dzięki nim mogliśmy zorganizować bezpieczne oraz profesjonalne rozgrywki na najwyższym poziomie oraz zaoferować uczestnikom imponujące nagrody. Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi tytularnemu - Spółdzielni Mieszkaniowej Wyżyny za wsparcie finansowe, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za dostarczenie wyjątkowych nagród dla piłkarzy oraz objęcie turnieju swoim patronatem, a także Samorządowi Województwa Mazowieckiego za współfinansowanie turnieju. We współpracy z fundacją im. Kazimierza Deyny stworzyliśmy specjalnie na to wydarzenie koszulki pamiątkowe, które otrzymał każdy uczestnik turnieju.
Dziękujemy serdecznie zarówno sponsorom jak i wszystkim zebranym na obiekcie, to dzięki Wam udało nam się zorganizować coś, co mimo trudnych czasów dało nadzieję dzieciom na powrót do uprawiania sportu oraz ponowne odczuwanie radości z grania w piłkę.
Pozdrawiamy cieplutko i zapraszamy za rok na XXIV edycję Pucharu Wyżyn!

Tweetnij

XXIII Puchar Wyżyn 2010 - relacja

20 czerwca po długiej przerwie zawodnicy powrócili na boiska piłkarskie rozgrywając już XXIII edycję Pucharu Wyżyn. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo zawodników oraz trenerów na obiekcie poprzez stworzenie stref buforowych dla drużyn, gdzie piłkarze mogli odpoczywać i przygotowywać się do nadchodzących spotkań, dostępne były także maseczki jednorazowe oraz płyn do dezynfekcji.
Ekipy z rocznika 2010 stanęły do rywalizacji w dwóch grupach rozgrywkowych - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, w każdej grupie znajdowało się po 5 drużyn, które rywalizowały o 1 miejsce w tabeli rozgrywając mecze na zasadzie każdy z każdym. Każdy uczetnik otrzymał pamiątkowy medal.
Liga Mistrzów 2010:
1. UKS Orlik Mokotów
2. Be A Star Wilczki
3. Varsovia
4. KS GROM

Be A Star Wilczki 0 : 3 UKS Orlik Mokotów
Varsovia 6 : 1 UKS Orlik Mokotów
KS GROM 1 : 2 Be A Star Wilczki
KS GROM 1 : 4 UKS Orlik Mokotów
Varsovia 2 : 1 Be A Star Wilczki
Varsovia 3 : 0 KS GROM

Drużyny od początku pokazywały wysoki poziom mimo bardzo długiej przerwy w grze. Piąta ekipa niestety nie dotarła na turniej, a więc swoje mecze oddała walkowerem. Na wysokich obrotach rozpoczęła drużyna Varsovii, która po pierwszym wygranym meczu z Orlikiem Mokotów nie zwalniała tempa i zdobyła komplet punktów w grupie co dało jej zwycięstwo w turnieju. UKS za to po porażce z Varsovią przeanalizował swoją grę i w reszcie spotkań uzyskała bilans bramkowy 10:1 co dało jej 9 punktów i drugie miejsce w tabeli. KS GROM oraz Be A Star Wilczki rywalizowały o 3 miejsce, do przerwy w meczu pomiędzy tymi drużynami był remis 1:1, lecz ostatecznie to Wilczki strzeliły decydującą bramkę, która dała im brązowy medal.

Tabela końcowa:
1. Varsovia 12 pkt
2. UKS Orlik Mokotów 9 pkt
3. Be A Star Wilczki 6 pkt
4. KS GROM 3 pkt

Najlepszym zawodnikiem Ligi Mistrzów 2010 został zawodnik Varsovii - Patryk Czarnobaj.

Liga Europy 2010:
1. WBS Warszawa
2. KS GROM II
3. GKS Chynów
4. Football Talents
5. Gwardia Warszawa

WBS Warszawa 1 : 1 Gwardia Warszawa
KS GROM II 5 : 0 Gwardia Warszawa
Football Talents 0 : 4 GKS Chynów
KS GROM II 6 : 0 WBS Warszawa
Gwardia Warszawa 0 : 6 Football Talents
WBS Warszawa 1 : 5 GKS Chynów
KS GROM II 0 : 1 Football Talents
GKS Chynów 5 : 0 Gwardia Warszawa
KS GROM II 3 : 3 GKS Chynów
WBS Warszawa 0 : 5 Football Talents

Rywalizacja w Lidze Europy była nieco bardziej zacięta niż w Lidze Mistrzów, rozpoczęliśmy bardzo wyrównanym spotkaniem pomiędzy WBS Warszawa a Gwardią Warszawa, które zakończyło się remisem 1:1. Niestety na niekorzyść Gwardii były to ich jedyne punkty w turnieju, gdyż nie udało im się wywalczyć więcej cennych oczek w meczach z innymi drużynami. Bardzo dobrze turniej rozpoczął KS GROM II, który wygrał 2 pierwsze spotkania z Gwardią oraz z WBS'em, lecz został zatrzymany przez ekipę Football Talents. Drużyna ta po pierwszym meczu przegranym z GKS'em Chynów nie pozwoliła sobie na więcej błędów i w reszcie spotkań zdobyła komplet punktów. Zdecydowanym faworytem od samego początku była właśnie drużyna z Chynowa, która zdobywając w 3 pierwszych spotkaniach 9 punktów zapewniła sobie mistrzostwo remisem w ostatnim meczu z drużyną KS GROM II. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki reklamowe z logiem Deyna.

Tabela końcowa:
1. GKS Chynów 10 pkt
2. Football Talents 9 pkt
3. KS GROM II 7 pkt
4. WBS Warszawa 1 pkt
5. Gwardia Warszawa 1 pkt

Najlepszym zawodnikiem Ligi Europy 2010 został Mateusz Gracz z ekipy Football Talents.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować podmiotom, bez których całe to wydarzenie nie miałoby miejsca, to właśnie dzięki nim mogliśmy zorganizować bezpieczne oraz profesjonalne rozgrywki na najwyższym poziomie a także zaoferować uczestnikom imponujące nagrody. Bardzo ciepło dziękujemy zatem sponsorowi tytularnemu - Spółdzielni Mieszkaniowej Wyżyny za wsparcie finansowe, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz burmistrzowi dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy za objęcie turnieju swoim patronatem oraz dostarczeniem nagród dla zawodników a także Urzędowi dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy za współfinansowanie turnieju. We współpracy z fundacją im. Kazimierza Deyny stworzyliśmy specjalnie na to wydarzenie koszulki pamiątkowe, które otrzymał każdy uczestnik turnieju.
Dziękujemy serdecznie zarówno sponsorom jak i wszystkim zebranym na obiekcie, to dzięki Wam udało nam się zorganizować coś, co mimo trudnych czasów dało nadzieję dzieciom na powrót do uprawiania sportu oraz ponowne odczuwanie radości z grania w piłkę.
Pozdrawiamy cieplutko i zapraszamy za rok na XXIV edycję Pucharu Wyżyn!

Tweetnij

XXIII Puchar Wyżyn

Serdecznie zapraszamy! Turniej jest bezpłatny!
Poziom zaawansowany - Liga Mistrzów (1-2 liga mzpn) w godz. 9-13, 5 drużyn każdy z każdym
Poziom rekreacyjny - Liga Europy w godz. 13-17 5 drużyn każdy z każdym.
W każdym poziomie oddzielne nagrody dla zwycięzców, każde dziecko otrzyma wyjątkowy indywidualnie zaprojektowany medal i koszulkę z nadrukiem, każda drużyna otrzyma puchar.
Tweetnij

XXIII Puchar Wyżyn 2011

21 czerwca na warszawskim Ursynowie odbędzie się specjalna edycja odbywanego corocznie Pucharu Wyżyn, tym razem odbędzie się on pod imieniem jednego z najsłynniejszych polskich piłkarzy - Kazimierza Deyny. Turniej organizowany jest we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz pod patronatem PZPN. Zawodnicy z rocznika 2011 zmierzą się o mistrzostwo w dwóch grupach - Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Zapisy wciąż trwają! Więcej informacji pod numerem telefonu 724-420-420.

 

Tweetnij

XXIII PUCHAR WYŻYN 2010

Jak co roku wracamy do Państwa z kolejną edycją Pucharu Wyżyn na Ursynowie organizowanego przez Stowarzyszenie Brzask. Już 20 czerwca zawodnicy z rocznika 2010 zmierzą się o mistrzostwo w dwóch grupach - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Turniej pod patronatem Burmistrza dzielnicy Ursynów m.st. Warszawa oraz PZPN. Zapisy wciąż trwają! Więcej informacji pod numerem telefonu 724-420-420.

 

Tweetnij

II Charytatywny Turniej ŚWIATEŁKO DO NIEBA

W dniach 11-12 stycznia 2020 roku na Bemowie, Targówku i Pradze Południe odbył się II CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKARSKI "ŚWIATEŁKO DO NIEBA". Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent miasta stołecznego Warszawy - Pan Rafał Trzaskowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Pan Adam Struzik oraz Burmistrz Dzielnicy Bemowo - Pani Urszula Kierzkowska. Sponsorem turnieju był Samorząd Województwa Mazowieckiego, a Pani Burmistrz Kierzkowska ufundowała puchary dla najlepszych drużyn oraz nagrody na loterię charytatywną, z której cały dochód został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W rozgrywkach na Bemowie na obiektach OSiR Bemowo wzięło udział 36 drużyn czyli ponad 350 dzieci urodzonych w latach 2011 i 2012. Na Targówku przy SP. nr 114 grały dzieci urodzone w roku 2013 i później, tutaj było 8 drużyn czyli około 80 najmłodszych adeptów piłki nożnej. Z kolei w niedzielę na hali OSiR Praga Południe przy Siennickiej 40 zagrali najstarsi uczestnicy czyli 6 drużyn złożonych z chłopców urodzonych w roku 2008. Łącznie w turnieju zagrało blisko pół tysiąca dzieci! Podczas imprezy obecni byli wolontariusze WOŚP, organizowaliśmy również loterię, na której można było wygrać koszulki, piłki z podpisami piłkarzy oraz wiele innych gadżetów. Do puszek WOŚP trafiło ponad 5 tysięcy złotych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaufanie, a Władzom Stolicy za wsparcie.

Klasyfikacje końcowe Turnieju "Swiatełko Do Nieba"

2011

1. Drukarz Warszawa I

2. Kosa Konstancin

3. AP 11 Legionowo II

4. Legionovia

5-8

Drukarz Warszawa II

ATP Warszawa II

RKS OKĘCIE Warszawa I

MŁKS Łomża III

9-18

ATP Warszawa I

AP ZINA

ZNICZ Pruszków

MŁKS Łomża I

ŚWIT Warszawa

KS GROM Warszawa

RKS OKĘCIE Warszawa II

SOKÓŁ Aleksandrów Łódzki

MŁKS Łomża II

AP 11 Legionowo I

 

2012:

1. LEGIONOVIA

2. ZNICZ Pruszków I

3. BENIAMINEK Radom

4. URSUS Warszawa I

5-8

ZNICZ Pruszków II

RKS OKĘCIE Warszawa II

ZĄBKOVIA Ząbki

KOSA Konstancin

9-18

KS GROM Warszawa

POLONEZ Warszawa

STF CHAMPION Warszawa

BASZTA Rytwiany

WILANOWSKIE WILKI I

WILANOWSKIE WILKI II

URSUS Warszawa II

WICHER Kobyłka

GIGANT SMILE Legionowo

RKS OKECIE  Warszawa I

 

2013:

1. WILANOWSKIE WILKI

2. MŁODA GWARDIA Rembertów

3. JUNIOR Zacisze

4. PKS Radość

5. KS GROM Warszawa I

6. MŁODA GWARDIA Rembertów II

7. FC PIŁKARZYKI

8. KS GROM Warszawa II

 

2008:

1. UKS JUNAK Warszawa

2. SND Służew

3. ŚWIT Warszawa

4. AP OCHMAN

5. KS GROM Warszawa I

6. KS GROM Warszawa II

 

Wyróżnienia indywidualne:

2011:

KRÓL STRZELCÓW: Szymon Okliński (KOSA Konstancin)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Jakub Kowalczyk (DRUKARZ Warszawa I)

MVP: Tomasz Stefański (AP 11 Legionowo II)

2012:

KRÓL STRZELCÓW: Leonard Donat ( ZNICZ Pruszków II)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Marcel Szeląg (ZNICZ Pruszków I)

MVP: Aleksander Obidziński (LEGIONOVIA)

2013:

KRÓL STRZELCÓW: Jeremi Sentkowski (WILANOWSKIE WILKI)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Piotr Nowotka (MŁODA GWARDIA Rembertów)

MVP: Kacper Traut (MŁODA GWARDIA Rembertów)

2008:

KRÓL STRZELCÓW: Jedrzej Łączyński (SND Służew)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Franciszek Kowalczyk (ŚWIT Warszawa)

MVP: Filip Dziubiński (UKS JUNAK Warszawa)

Tweetnij
<< poprzednia strona (1/41) następna strona (3/41)>>

MISTRZOSTWA EUROPY - tabela

lp.drużynampb
1ANGLIA510+4
2BELGIA510+4
3HOLANDIA57-1
4NIEMCY560
5POLSKA54-4
6FRANCJA53-3

pełna tabela...

MISTRZOSTWA ŚWIATA - tabela

lp.drużynampb
1ARGENTYNA49+6
2ANGLIA49+4
3POLSKA36+9
4NIEMCY43-9
5BRAZYLIA30-10

pełna tabela...

Zakochaj się w Warszawie